Valašská Senice [ Město nebo obec ]

Valašská Senice
... jako stvořená pro odpočinek, dlouhé procházky a snění o promluvách dávné minulosti, která zde prostupuje do součastnosti mnoha způsoby a cestami, které si uřčil sám život. Jemné a poetické dotyky se tu střídají s drsným vpádem moderní doby a jejích atributů. Valašská Senice hledá svou tvář pro 21. století. Lidé tu ovšem neodpočívají, ale především tu po dlouhá pokolení tvrdě pracují, zvelebují své domovy a starají se o krajinu, kterou jejich předkové osídlili.
PhDr. Ladislav BaletkaValašská Senice leží na jižním okraji Chráněné krajinné oblasti Beskydy v údolí sevřeném dvěma horskými hřbety, které vybíhají od pohraniční hory Makyta (923 m.n.m.). Údolím a celou obcí protéká říčka Senice, pramenící na úbočí Makyty. Svým krajinným rázem, čistotou přírody a ovzduší je obec vyhledávána chalupáři, chataři, rekreanty a turisty.
V jarních, letních a podzimních měsících je v okolí obce možnost pěší turistiky i cykloturistiky směrem ke hřebenům Javorníků i Bílých Karpat, houbaření v okolních lesích, koupání v místním koupališti.
V zimě je oblast vyhledávaná především milovníky lyžařského sportu, ať už se jedná o lyžaře sjezdaře, pro které je u horské chaty Selanka v provozu lyžařský vlek, nebo lyžaře běžkaře s možností projetých hřebenových tras.
V obci žije 486 obyvatel. Je zde 189 rodinných domků a 11 rekreačních chat.

KONTAKTNÍ ADRESA:

Obecní úřad Valašská Senice
Valašská Senice 145
756 14 Francova Lhota
Česko (CZ)
tel: (+420) 571 447 590

Plní funkci základního stupně územní samosprávy a v různé míře je také vykonavatelem státní správy.

PŮSOBÍ NA KATASTRÁLNÍM ÚZEMÍ:

Z TISKOVÝCH ZPRÁV A ČLÁNKŮ NA ÚZEMÍ MĚSTA ČI OBCE

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY

UMÍSTĚNÍ

ukázat na mapě

Hledej další objekty v okruhu do km
DALŠÍ INFORMACE: http://www.valasskasenice.cz
Typ záznamu: Město nebo obec
AKTUALIZACE: Šormová Helena (INFOSYSTEM s.r.o.) org. 56, 29.11.2021 v 12:43 hodin