Homepage

Z tiskových zpráv a článků na území města či obce

Území obce: Slezské Rudoltice
Ve Slezských Rudoltlcích měli základnu účastníci tábora Blažené Osoblažsko. Na tento tábor se v minulosti sjížděli hlavně dobrovolníci, kteří usilovali o záchranu zdevastovaného pelhřimovského kostela.
[celý text][Slezské Rudoltice, zveřejněno 08.09.2010]
Ženské hlasy se vždy ve středu odpoledne ozývají z budovy bývalé školy ve Slezských Rudolticích. Skupina místních obyvatelek sem míří na kurzy výtvarných technik, mezi nimiž je i paličkování.
[celý text][Slezské Rudoltice, zveřejněno 28.02.2010]
Osoblažsko - Olomoucký podnikatel Martin Tichý letos nechal plošně vykácet hektar předválečných sadů a zahrad v Novém Lese na Osoblažsku. Tento čin vyburcoval iniciativu na zmapování dávných sadů a záchranu původních odrůd ovoce.
[celý text][Lidé do sadů, zveřejněno 02.12.2009]
První kolektivnější seznámení s projektem a ucelenější myšlenky o více lidech k tomuto projektu padly v diskuzi počátkem září 2009 na "Setkání na Fidelově louce ve Víně". První větší posezení se všemi zaangažovanými zastupiteli obcí, občanských sdružení, MAS Opavsko, MAS Rozvoj Krnovska, tis ...
[celý text][Lidé do sadů, zveřejněno 01.12.2009]
Místní akční skupina (MAS) Opavsko a MAS Rozvoj Krnovská (Česká republika) připravují projekt "Ovoce k lidem, lidé do sadů", jehož hlavním cílem je zvýšení zájmu obyvatel obou regionů o pěstování i zpracování ovoce a rozšíření povědomí o významu ovocných stromů pro krajinu. ...
[celý text][Lidé do sadů, zveřejněno 01.12.2009]
Zámek ve Slezských Rudolticích zahájil svou vlastně první oficiální sezónu.
[celý text][Zámek Slezské Rudoltice, zveřejněno 15.07.2009]
Výtvarnice Hana Dubaj a Eva Kožušníková představily v neděli na rudoltickém zámku formou módní přehlídky novou kolekci autorských šperků.
[celý text][Zámek Slezské Rudoltice, zveřejněno 30.06.2009]
Podle autobusového jízdního řádu jsou Slezské Rudoltice od Krnova po silnici vzdáleny přes třicet kilometrů. Přitom vzdušnou čarou přes Polsko je to sotva patnáct kilometrů.
[celý text][Slezské Rudoltice, zveřejněno 02.06.2009]
V Dubnici 23.května 2009 Vážený pane doktore, Nebudu psát o Vaší zahradě a o tom, jak ji vytvořit krásnou, byť je právě toto má profese a v tomto oboru se, myslím, vyznám. Tento kus krajiny je Váš. Vy jste za ni zodpovědný. Budu psát o vztahu ke krajině, kterou, jak jsem se dozvěděl, máme oba nad ...
[celý text][Nový Les, zveřejněno 01.06.2009]
Osoblažsko a Krnovsko považuji zajedno z nejpříjemnějších míst, spojuje mnoho krásných krajin, které mne oslovily. Má místa milá i vysloveně ošklivá. Jsem rád, že mne život do těchto míst zavál a za těch pár let, co se zde pohybuji, se mi kraj líbí více a více.
[celý text][Nový Les, zveřejněno 27.05.2009]
Starostka Slezských Rudoltic Martina Jalamasová je zaskočena rozsahem kácení v Novém Lese. Krajinář Petr Ondruška zase nechápe, jak mohl známý ekolog a zakladatel Strany zelených Martin Tichý vykácet přes hektar hodnotného porostu, který chránil před sluncem stanoviště ohrožených lilií. ...
[celý text][Nový Les, zveřejněno 27.05.2009]
NOVÝ LES, SLEZSKÉ RUDOLTICE - Před válkou byla obec Nový Les u Slezských Rudoltlc obklopena pečlivě udržovanými zahradami a sady. Po odsunu německého obyvatelstva se Osoblažsko vylldnllo, takže zahrady v Novém Lese byly ponechány přes šedesát let svému osudu v téměř bezzásahovém režimu. ...
[celý text][Nový Les, zveřejněno 26.05.2009]
PELHŘIMOVY, PILGRZYMOW - Před pár léty obce Krnovska a Osoblažska ještě nepočítaly s tím, že hranice s Polskem v Schengenu se zcela otevřou a region bude tvořit jeden celek. Turistické průvodce se proto nezmiňují o zajímavostech na polské straně a dokonce i mnozí starostové teprve teď objevují pols ...
[celý text][Pelhřimovy, zveřejněno 27.08.2008]
Tři desítky dobrovolníků ze všech koutů republiky se vypravily na tábor Blažené Osoblažsko, aby svou prací pomohly zachránit zdevastovaný kostel v Pelhřimovech. Jeho střecha se před pár lety zřítila.
[celý text][Ruina kostela Sv. Jiří, zveřejněno 27.08.2008]
Akce Zámecké muzicírování v sobotu 31.května 20008 od 14. hodin letos poprvé otevře bránu zámku ve Slezských Rudolticích veřejnosti. Letošní turistická sezona na tomto zámku zpočátku vypadala velmi nejistě.
[celý text][Zámek Slezské Rudoltice, zveřejněno 29.05.2008]
Slezské Rudoltice si mohou oddechnout. Po mnoha letech se konečně uzavírá boj o zámek vítězstvím obce. Ministerstvo zdravotnictví, které nejdřív zámek slíbilo bezplatně obci a pak ho prodalo v dražbě, muselo nakonec pod tíhou důkazů uznat, že zámek je historický majetek obce. ...
[celý text][Zámek Slezské Rudoltice, zveřejněno 20.05.2008]
Poskytl peníze dobrovolníkům z Hnutí Duha, kteří na něm pracují již několik let.
[celý text][Ruina kostela Sv. Jiří, zveřejněno 06.11.2007]
Rád bych pro všechny zodpověděl zapeklitou otázku Honzy Košuliče, proč jsou "Moravské" Pelhřimovy, ale "Slezské" Rudoltice, protože si troufám tvrdit, že jsem jeden z mála, který tento fenomén vysvětlit dokáže. Tedy :
[celý text][Pelhřimovy, zveřejněno 03.10.2007]
Zámek ve Slezských Rudolticích láká návštěvníky nejen krásnou architekturou, cenným parkem a rozléhlými interiéry, ale také výstavním a kulturním programem. Své brány otevře návštěvníkům 2.června.
[celý text][Zámek Slezské Rudoltice, zveřejněno 01.06.2007]
Projekt Rudoltic pomůže parku i nezaměstnaným.
[celý text][Slezské Rudoltice, zveřejněno 18.02.2007]
Studenti krnovské střední školy průmyslové, kteří se věnují oboru uměleckořemeslného zpracování textilu, prezentují své práce na zámku ve Slezských Rudolticích.
[celý text][Slezské Rudoltice, zveřejněno 27.05.2006]
Ve Slezských Rudolticích v pátek 13.ledna 2006 odpoledne v budově Okálu odstartoval pod záštitou obecního úřadu cyklus kurzů paličkování pro veřejnost.
[celý text][Slezské Rudoltice, zveřejněno 31.01.2006]
Případní další zájemci se o těchto kurzech mohou dovědět podrobnosti na čísle 554 656 105. kurzy paličkování v Rudolticích jsou součástí rozsáhlejšího programu, který usiluje o oživení tradičního řemesla na Osoblažsku, kde před válkou fungovala vyhlášená škola paličkování krajky. ...
[celý text][Slezské Rudoltice, zveřejněno 31.01.2006]
Renesanční zámek ve Slezských Rudolticích byl pro veřejnost celá desetiletí uzavřen a teprve loni se ho při různých příležitostech podařilo zpřístupnit. Letos od 4.června budou konečně na zámku zavedeny pravidelné víkendové prohlídky.
[celý text][Slezské Rudoltice, zveřejněno 01.06.2005]
Zámek ve Slezských Rudolticích, který postavili Fulštejnové před rokem 1570, má bohatou a zajímavou historii. Také letos bude otevřený návštěvníkům.
[celý text][Slezské Rudoltice, zveřejněno 13.04.2005]


Copyright 2000-2020 © ViditelnyMacek.cz