15. výročí souboru Nivnička, nivnické hody a výstava

O nivnickém hodovém víkendu 31.8.-1.9.2007 proběhne v sedlcké chalupě v Nivnici výstava fotografií nazvaná Malovaný život. Tato výstava je tematicky věnovaná 15. výročí folklorního souboru Nivnička z Nivnice.
Dovoluji si vás pozvat na akce Nivničky během nivnických hodů:
31.8.2007 v 17:00 - vernisáž výstavy Malovaný život (k 15. výročí souboru Nivnička) - KDE? sedlcká chalupa
1.9.2007 ve 20:00 - Sejšn nivnických muzikantů a umělců - KDE? restaurace Beseda - zahrádka
Vlastimil Ondra
Tisková zpráva
MALOVANÝ ŽIVOT
O nivnickém hodovém víkendu 31.8.-1.9.2007 proběhne v sedlcké chalupě v Nivnici výstava fotografií nazvaná Malovaný život. Tato výstava je tematicky věnovaná 15. výročí folklorního souboru Nivnička z Nivnice. Vystaveny budou velkoformátové fotografie mapující život Nivničky v roce 2007. Doplňkem budou i plakáty celovečerních pořadů, které Nivnička vytvořila. A když už do nivnickéj jizby zavítáte, doporučujeme navštívit její stálou expozici, kde můžete obdivovat nejrůznější varianty nivnického kroje, nivnické krojové výšivky i vybavení nivnické černé kuchyně a jizby z konce devatenáctého století.
Výstava bude zahájena v pátek 31. srpna v 17:00 hodin. Nivnická jizba i výstava pak bude přístupná v sobotu i v neděli v čase 14:00-17:00.

Vlastimil Ondra
Nivnice
mobil: 737 35 59 53
skype: malucka_nivnicka
učitel 1.stupně ZŠ Bánov: www.zsbanov.cz
vedoucí folklorních souborů: Nivnička z Nivnice: www.nivnicka.cz
Kuřátko z Bánova : www.kuratko.unas.cz

tisková zpráva
NIVNICKÝ HODOVÝ MUZIKANTSKÝ SEJŠN
V Nivnici je před hody. Už podruhé se dávají dohromady nivničtí muzikanti a umělci napříč celému širokému spektru žánrů, kterým se věnují. První schůzka iniciátorů této myšlenky proběhla v utajení už v červenci. Sešli se: Aleš Výmola - 12:PIET, animátor, filmař; Vlastimil Ondra - NIVNIČKA; Radim Bruštík - ROZJETÉ JAPKO; Lukáš Velecký - fotograf; Patrik Bartek - básník. Z této schůzky, po zapití narození Nory, vzešla následující deklarace.
Výše uvedení nivničtí muzikanté a umělci:
1) chcú nadaléj napříčky žánrama spolupracovat ...
2) chcú sa daléj starat společně o to, abysme si v Nivnici žili pohodově ...
3) a na ten pád na hody zas udělajú společný koncert a taneční zábavu aj s výukú nivnických sedlckých za doprovodu všeckých muzikantú a nástrojú.
Akce se uskuteční v sobotu 1. září ve 20:00 na zahrádce restaurace Beseda v Nivnici.
V hodinovém pořadu se společně představí nivnická folklorně-punkově laděná kapela 12:PIET, se kterou zazpívá Nivnička. Filmovou premiéru zde bude mít nový animovaný film Aleše Výmoly PRASE & PRASE. Básník představí básně, fotograf fotografie. Po oficiálním začátku bude večer v nivnické Besedě pokračovat tancovačkou při nivnické punkové kapele ROZJETÉ JAPKO. Kromě toho bude několikrát v průběhu večera probíhat výuka starého nivnického tance - nivnická sedlcká při hudebním doprovodu Rozjetého japka a harmoniky Vlastimila Ondry.

Vlastimil Ondra

Nivnička