Zpívání a o zpívání 2007

17. března 2007 Dvojkoncert Zpívání a o zpívání... tradice trvá...
Termín: sobota 17. března 2007
Obřadní síň OÚ Blatnice pod Sv. Antonínkem - začátek v 16:00
Sál Beseda Nivnice - začátek v 19:00
Nivnička
Tradici koncertu Zpívání a o zpívání založil horňácký primáš a ak. sochař Miroslav Minks v roce 1999. Mezi roky 1999-2002 se koncert odehrával výhradně v Blatnici. V roce 2003 se ze Zpívání stal dvojkoncert. V jediném odpoledni pořad proběhl vždy nejprve v Nivnici a potom v Blatnici.
Letošní devátý (blatnický) a zároveň pátý (nivnický) koncert prodělává po dlouhé době změny. A těch vybočení ze zaběhnutých kolejí je hned několik. Namísto tradičního nedělního termínu byla akce přesunuta na sobotu. A pořadí si vyměnily i obce. První část dvojkoncertu proběhne v Blatnici a druhá v Nivnici. Novinkou je i to, že se počítá, že po skončení Zpívání v Nivnici účinkující spolu s diváky společně posedí, pobesedují a pozpívají. Tanec snad v půstě nehrozí...
Věřím, že i letos Zpívání a o zpívání neztratí nic ze své domácí pohodové atmosféry a A co zůstává neměnné? Účinkující jsou výhradně z místa. Tedy z Bánova, Blatnice, Nivnice, Velké a nejbližšího okolí těchto obcí. Po těch letech se často už dobře znají a každoročně se přátelství napříč generacemi více a více utužují. Miroslav Minks a Vlastimil Ondra diváci i účinkující se budou při pořádné muzice a zpěvu spolu cítit příjemně. Prostě jako doma v kuchyni.
Účinkující:
NIVNICKO-BÁNOVSKÁ STRANA SLOVÁCKA:
Nivnička, Malá nivnička, Malučká nivnička, Kuřátko, mladá CM Tomáše Beníčka
Sólisté: Andrea Ondrová, Pavla Strnadová, Petra Hladišová, Běla Ondrová, Gabriela Krchňáčková ml. a Ondřej Mikulec (z Nivnice), Klára Gazdíková (z Korytné), Jakub Hrbáč, Josef Filgas, Daniel Beníček, Michaela Nováková, Žaneta Vystrčilová, Barbora Vystrčilová a Kristýna Malá (z Bánova), Lucie Miklášová (z Lopeníku), Kateřina Gorčíková, Iveta Janíková a Andrea Čaňová (z Březové).

BLATNICKO-HORŇÁCKÁ STRANA SLOVÁCKA:
HCM Mirka Minkse, ženský sbor z Blatnice, mužský sbor z Blatnice, dětská CM z Blatnice, dechové trio Kotačovi z Blatnice
Sólisté: Anna Šajdlerová, Martin Zálešák a Jan Minks (z Velké nad Veličkou), Jiřina Miklošková (z Hrubé Vrbky).

Vlastimil Ondra
Nivnice
mobil: 737 35 59 53
učitel 1.stupně ZŠ Bánov: www.zsbanov.cz
vedoucí folklorních souborů:
Nivnička z Nivnice: www.nivnicka.cz
Kuřátko z Bánova: www.kuratko.unas.cz