ÚTERNÍ GLOSY 17.05.2005

Miroslava Macka
Reálný socialismus nadále přetrvává ve státní správě a dokazuje to i fakt, že české úřady neustále pobírají mzdové prostředky na tabulkový (a nikoliv skutečný) počet zaměstnanců. Jen loni jsme ze svých daní takto navíc zaplatili tři miliardy korun.

Ministryně zdravotnictví Emmerová správně rozhodla, že neustoupí tlaku doktora Ratha na zvýšení příjmů lékařů, byť srdcem by mu hrozně ráda vyšla vstříc. Doplnila to ovšem skvostnou větou: "Byla bych nerada, aby za rok kolaps zdravotnictví nesl mé jméno."
Fakt přetrvávání příšerně plýtvavého socialistického zdravotnictví ovšem její jméno, spolu se jmény dalších ministrů zdravotnictví, již nese.
To nejlepší, co by Emmerová a další socialisté mohli pro zdravotnictví udělat, by bylo co nejrychleji odejít a uprázdnit prostor pro skutečnou reformu zdravotnictví , která by přinesla i zasloužené vyšší platy zdtravotníků.

Kabaret se známou manželů Grossových, paní Barkovou, nebere konce: nyní oznámila, že ji někdo vydírá a navrhuje jí, že za 10 milionů zařídí, aby vyšetřování jejího případu vyšumělo do ztracena.
Nejhorší na tom je, že si vůbec nemusí vymýšlet. O metodách některých policistů, kteří se takto dobře přiživují, si už cvrlikají vrabci na střeše hodně dlouho. Co na asi tak říká bývalý ministr vnitra Gross?

V rámci reakcí na nestoudná slova bavorského ministerského předsedy Stoibera prohlásil v Právu šéf lidovců Kalousek, že "největší etnickou čistkou byl přece holocaust."
Nejsem si tak jist. Co třeba vyhubení pobaltských a polabských Slovanů? Není čas žádat také odškodné a tuto nesmyslnou módu odškodňování tak posunout do absurdity, kam zaslouženě patří?

Staré české přísloví:
Pro prým kožicha nekaz.