STŘEDEČNÍ GLOSY 11.05.2005

Miroslava Macka
Vláda chce během šesti let deregulovat nájemné. Plátci daní, třesme se - lidem, kteří by se dostali vlivem uvolňování nájemného do svízelné situace ( to znamená, nenašli si místo, velikost a kvalitu svého bydlení podle svých možností), by vláda ( bohužel ne vláda, ale my)pomohla adresnou sociální dávkou.

Kdyby Česká lékařská komora a její prezident David Rath se stejnou vehemencí s jakou bojují o další přisypání peněz do děravého systému bojovali za skutečnou reformu zdravotnictví, měli by zdravotníci nakonec větší příjmy, než jim jejich prezident kdy může na slabých ministrech vymoci.

Včera byl slavnostně otevřen památník holocaustu v Berlíně. Monstrózních 2711 betonových bloků na ploše dvou fotbalových hřišť, dílo amerického architekta Eisenmana, je kritizováno za svoji gigantičnost, jeho obhájci zase tvrdí, že stavba za 27,6 milionu eur je důkazem, že se Němci již nadobro vypořádali se svou minulostí.
Této logice nerozumím: znamená to snad, že malý, symbolický památník by k vypořádání se s minulostí nestačil? Znamená to snad, že se Češi tím, že zbourali gigantický pomník Stalina na Letné, vypořádali se stalinskou minulostí?

V dnešních Lidovkách nabádá čtenář Jan Šefranka bývalou bleskovou mluvčí české vlády slečnu Skořepovou, aby si našla nějakého šikovného advokáta a zažalovala mne za politicky nekorektní úvahu, přes čí postel se dostala na post mluvčí české vlády, když žádné odborné předpoklady zřetelně nemá.
Joj, to by byla švanda!

Čtenář glos P. J. mi zaslal následnou politicky nekorektní poznámku:
Vážený pane doktore,
to s tím konkurzem na tiskového mluvčího vlády jste ale doopravdy přehnal. Všechny svoje vzdělanostní, osobnostní a společenské přednosti si klidně strčte za klobouk, protože Vám chybí to hlavní a nejdůležitější : nemáte textilní průmyslovku, praxi v médiích a rovněž Vaše pohlaví neodpovídá požadavkům p. premiéra. Porovnám-li parametry sl. Skořepové (která jako ženská není nic moc) s pí Paroubkovou, tak musel p. premiér přímo slintat, což Ve Vašem případě zřejmě nehrozí, nanejvýš by z Vás asi mohl mít pěnu u úst.