PÁTEČNÍ GLOSY 6.05.2005

Miroslava Macka
Ministryně zdravotnictví Emmerová navrhuje, aby stát (Konsolidační agentura) odkoupila pohledávky za zdravotními pojišťovnami za čtyři miliardy korun. Jinak řečeno, žádá, aby každý z nás v průměru zaplatil 400 korun (tedy někteří nic a jiní tisíce) za to, že Emmerá a její socialističtí předchůdci nebyli schopni zreformovat zdravotnictví na racionální, efektivní, od socialistické ideologie oproštěný, systém.
Nabízím jiné řešení: vyrazit Emmerovou, socialisty nevolit a pak rychle změnit systém zdravotnictví.

Existuje jedno jediné elegantní řešení, kterak zcela zabránit machinacím nafta - lehké topné oleje: sjednotit cenu. Nejraději zrušením spotřební daně na pohonné hmoty než vyšším zdaněním topných olejů. Jenže právě jednoduchost a výtěžnost spotřebních daní a ohromná suma výběru u pohonných hmot, zrovna tak jako závazná nařízení EU (neboť všude na světě chtějí politikové přerozdělovat co nejvíce peněz, vždyť existuje přímá úměra mezi mírou přerozdělování a mírou moci), jsou hlavní překážkou takového řešení.

Čtenář glos J.B. mi zaslal politicky nekorektní návrh na řešení problému vepřína v Letech:
Dovolil bych si doporučit naší vládě, aby požádala EU o účelovou dotaci a ze získaných peněz zaplatila odstranění vepřína v Letech u Písku a vystavěla na jeho místě moderní sídliště pro Romy. Předání ke svému účely by bylo hodno zaznamenání na filmový pás. Za krátkou dobu bychom zjistili, že původní vepřín bylo poměrně čisté a voňavé místo.


Staré české přísloví, dokazující, že svět je stále stejný:
Kdo nemastí, vězí v chrastí.

Pro nové čtenáře:
Knížku "Jak se stát labužníkem aneb Kuchařka pro snoby (napsaná dvěma z nich)", kterou jsem napsal a vydal s mou paní, je nadále možno objednat na adrese m.vitovcova@volny.cz a ukázku z ní je možno si přečíst v glosách ze dne 20. ledna 2004.