ÚTERNÍ GLOSY 3.05.2005

Miroslava Macka
Z US - DEU unikly informace, že kvůli jmenování ministryně Bérové přiletěl z Bruselu sám Ivan Pilip a telefonicky se za ni přimloval sám Václav Havel. Pokud se tyto informace potvrdí, měly by být důvodem Bérovou ministryní nejmenovat. Obávám se však, že občanstvo je za poslední měsíce otupělé do mrtva a nechá si líbit skutečně už zcela vše.

Už dlouho jsem neslyšel tak "prázdný a falešný" argument jako ten, který padnul při prosazení novely, nařizující veřejně obchodovatelným firmám zveřejňovat jen balík platů a odměn vedení a nikoliv platy a odměny jednotlivců: nejsme kvůli své závistivosti a nepřejícnosti na podobné informace připraveni.
Ještě, že máme připravené zákonodárce (v tomto případě bohužel hlavně ODS, kteří novelu narychlo připravili), kteří za nás blbce moudře rozhodují.

Předseda vládnoucí německé SPD Franz Muentefering označil velké německé banky za "kobylky, které nemyslí na lidi, zničí jejich pracovní místa a odtáhnou dál".
Problémem Německa ovšem nejsou banky, ale socialisté typu Muenteferinga.

Fast food české literatury Michal Viehweg vydal novou knihu s názvem "Lekce tvůrčího psaní", což je trefný a výstižný název: udělil nám lekci, jak rozhodně nepsat - a negativní informace má také svoji hodnotu.

Namísto starého českého přísloví méně známé verše Jana Nerudy:
Mohamed pravil: žen měj kolik chceš, však víno nepij žádné,
domnívaje se, že střízlivého víc než jednu ženu míti nenapadne.