ČTVRTEČNÍ GLOSY 21.04.2005

Miroslava Macka
Ještěnepremiér Jiří Paroubek ve svém vlastním cudném internetovém životopisu píše, že byl "od roku 1976 do roku 1990 ekonom v různých vedoucích fumkcích".
O svém členství v národněfrontovní Československé straně socialistické ani slovo, zrovna tak jako o své poslední vedoucí funkci v Restauracích a jídelnách, což byl vskutku "proslavený" podnik - stát se za bolševika jeho náměstkem, to člověk nemohl být malá svině.

Je též příznačné, že se činovníkům KSČM Paroubek velmi zamlouvá, takže lze brát za hotovou věc, že jeho vláda v poslanecké sněmovně projde, neboť i kdyby se pár poslanců ČSSD vzbouřilo, zaskočí komunisté a pár se jich při hlasování o důvěře vládě zapomene na chodbě. Vždyť Paroubek přece pochází ze stejného hnízda a je "pragmatik", jak se o něm vyjádřují.

Kde jsou ty časy, kdy měla být sjednocená Evropa prostorem volného pohybu zboží, kapitálu, lidí a idejí. Kvóty a byrokratické překážky dovozu, zrovna tak jako bránění exportu služeb, když se to velmocem vnitropoliticky nehodí, to už známe.Včera k tomu přibyl nový jev: dva významní členové Evropského parlamentu, velmi silní zastánci Evropské ústavy, veřejně napadli prezidenta Klause, že škodí Česku, neboť měl tu drzost mít jiný názor než oni.

Co byste asi značce auta a jeho výrobci, kdybyste měli při jízdě z prodejny domů s vozem vážné potíže a prodejce Vám na to odpověděl,. že "auto není doladěno"?
U stíhaček Gripen za miliardy je to docela klidně možné.

Staré české přísloví:
Nestydové světa požívají.

Knížka "Jak se stát labužníkem aneb Kuchařka pro snoby (napsaná dvěma z nich) je dotisknuta a objednat si ji můžete na internetové adrese m.vitovcova@volny.cz a podrobnosti o knize a ukázku z ní si stále můžete přečíst v glosách ze dne 20. ledna tohoto roku.