ČTVRTEČNÍ GLOSY 7.04.2005

Miroslava Macka
V dnešních Lidovkách tvrdí Josef Zieleniec, bývalý místopředseda ODS a blízký spolupracovník Václava Klause, že postoj V.K. vůči Evropské unii se postupem let změnil: nejprve byl proevropský, nyní je však euskeptický až protievropský.
Jako bývalý mnístopředseda ODS a blízký spolupracovník Václava Klause prohlašuji, že to tak není: postoj V.K. byl a je vždy stejný - racionální. Byť se mu na EU leccos nelíbilo a nelíbí, velmi dobře věděl a ví, že Česko nemohlo členem EU nebýt, proto to byl také on, kdo podepsal přihlášku České republiky do Evropské unie. A jeho postoj k euroústavě je opět stejný, zase racionální, neboť velmi dobře ví, že euroústava jen posiluje ty rysy a vlastnosti EU, které mu vadily od samého počátku.
Kdo chce o tom vědět více, nechť si zakoupí včera vydanou publikaci, analýzu euroústavy od irských odborníků s úpředmluvou V.K.
Vyšla pod názvem "Řekneme své ANO nebo NE evropské ústavě.

Češi loni rekordně utráceli za léky - meziročně stoupla spotřeba o téměř sedm procent, na téměř 56 miliard korun. Není to samozřejmě tím, že bychom byli o tolik více nemocni, to jen socialistické zdravotnictví si vybírá svoji daň.

Můžeme jen doufat, že se v ČSSD najde alespoň část soudných lidí, která koncem týdne pošle Stanislava Grosse ze Strakovky domů.
Nastane ovšem další zajímavé dějství: do nové vlády bez Grosse se najednou pohrne několikrát více lidí, než může mít členů. A sám Gross? Určitě se pro něj najde nějaké názvem důležité místo ve struktuře Lidového domu.

Staré české přísloví:
Když se žebrák na koně dostane, ani čert ho nedohoní.

Knížka "Jak se stát labužníkem aneb Kuchařka pro snoby (napsaná dvěma z nich) je dotisknuta a objednat si ji můžete na internetové adrese m.vitovcova@volny.cz a podrobnosti o knize a ukázku z ní si stále můžete přečíst v glosách ze dne 20. ledna tohoto roku.