ÚTERNÍ GLOSY 22.03.2005

Miroslava Macka
Pro místopředsedu KSČM Dolejše je příčina současné politické situace jasná: lidovci plní to, co si Kalousek, Topolánek a Klaus dohodli na tenise. Búú.
Jinak mluvil ve včerejším Radiožurnálu velmi šroubovaně, ovšem jeden z jeho šmodrchanců šel lehce rozplést. Zněl: bude-li mít levice po příštích volbách ve sněmovně více než sto hlasů, bude bohumínské usnesení ČSSD, tedy zákaz spolupráce s komunisty, rychle zapomenuto.
Jsem rád, že to Dolejš řekl předem, od nynějška se už případní voliči ČSSD nemohou vymlouvat, že nevěděli, že volí též komunisty ve vládě.

Konečně víme, že se nikdy nedozvíme, jak to skutečně bylo a je s bytem Stanislava Grosse, se strýcem Vikem, Rostislavem Rodem, Simkaničem a též o propojení Barkové, Grossové a pražského bordelu.
ČSSD si totiž najme na vylepšení obrazu Stanislava Grosse mohutnou a úspěšnou francouzskou agenturu EURO RSCG. Že by odměna za Tvrdíkův (a tedy i Grossův) nákup airbusů namísto doposud kupovaných amerických boeingů?

Odborníci právě nyní na žádost vicepremiéra Jahna dokončují analýzu, proč v uplynulých měsících výrazně ubylo českých podnikatelů. Jeden se diví, k čemu odborníci a analytické studie, když je důvod tak zřejmý: socialistická vláda.

Pakt stability, závazek všech států EU, že jejich deficit ve fiskálním roce nepřesáhne 3% HDP a celkové zadlužení nepřesáhne 60 % HDP, nebude opuštěn, byť Francie, Německo a Italie jeho kriteria nesplňují a měly by být tedy tvrdě sankcionovány. "Jen" se doplní výjimkami, které jim umožní další beztrestné žití na dluh.
Ještě půvabněji to komentoval český ministr zadlužování Sobotka: Pravidla paktu stability nebudou porušena, budou jen změněna.

Poznámka staročeských písařů na závěr textu: Kdo v svém rodu kurvy nemá, ten to písmo smaž.

Knížka "Jak se stát labužníkem aneb Kuchařka pro snoby (napsaná dvěma z nich) je dotisknuta a objednat si ji můžete na internetové adrese m.vitovcova@volny.cz a podrobnosti o knize a ukázku z ní si stále můžete přečíst v glosách ze dne 20. ledna tohoto roku.