PONDĚLNÍ GLOSY 21.03.2005

Miroslava Macka
Sociální demokracie má v podstatě jednu jedinou možnost jak se historicky zcela neznemožnit: rezignaci premiéra Grosse a zvednutí ruky pro podzimní předčasné volby. Obávám se však, že to socialistům, zcela zaměstnaným držení se koryt, stále nedochází a tak budeme ještě svědky podivuhodných politických piruet a ještě podivuhodnějších slovních kliček.

Je zajímavé, že se na případ Američanky Terri Schiavové, která má patnáct let těžce poškozený mozek a jen vegetuje a o jejíž případné eutanazii se sedm let dohadují soudy, nikdo nepodíval z této stránky: kolik by za peníze, vynakládané za její udržování naživu, mohlo být lépe léčeno, lépe vyléčeno a navráceno do aktivního života lidí.
Pseudohumanismus je ve svých důsledcích vždy velmi nehumánní.

Jak se v těchto dnech, kdy na Slovensku odtajnili a zveřejnili svazky StB, připomíná, svazky české se vesele likvidovaly i za vlády Občanského fóra. Obávám se, že hlavně proto, aby na některé disidenty a na některé kamarády tehdejších lidí u moci, nevyšlo najevo, že byli aktivními donašeči bolševiků.

Hejtman ústeckého kraje Jiří Šulc napsal dopis premiéru Grossovi se žádostí o mimořádnou dotaci k pokrytí nárůstu platů zaměstnanců krajských nemocnic. Vláda totiž rozhodla (k potěše doktora Ratha) od 1. ledna zvýšit platové tabulky a tím nutí nemocnice, které jí nepatří, které nespravuje a za jejichž hospodaření není odpovědná, zvýšit platy zaměstnanců o celkem 138,5 milionu korun.
Snad se jednou dožiju v tomto státě naplnění zásady: kdo platí, rozhoduje a kdo rozhoduje, platí.

V Japonsku se zrodil nový hit: žvýkačka, která obsahuje výtažky z rostliny Pueraria mirifica s přírodními fytoestrogeny a která prý proto dokáže zvětšit dámské poprsí až o 80%. My, chlapi, to nebudeme mít na světě zrovna lehké....

Včera kolem půl druhé začalo konečně jaro: přeju V8m do dalších dnů též jaro v duši a hodně, moc, spoustu životní energie.

Zítra vyjde v Lidovkách můj článek s názvem "Podivný sen o výběru justičních čekatelů v Česku".

Staré české přísloví:
Lépe jest nepočínati, než počna nedokonati.

Knížka "Jak se stát labužníkem aneb Kuchařka pro snoby (napsaná dvěma z nich)" je dotisknuta a objednat si ji můžete na internetové adrese m.vitovcova@volny.cz a podrobnosti o knize a ukázku z ní si stále můžete přečíst v glosách ze dne 20. ledna tohoto roku.