PÁTEČNÍ GLOSY 18.03.2005

Miroslava Macka
Miroslav Kalousek zabodoval: jeho odstoupení z funkce vlivného předsedy sněmovního rozpočtového výboru je skutečně rukavicí, hozenou Grossovi do tváře - tak jako ta vhozená rukavice je to sice jen gesto, ale tradiční gesto zahájení souboje na život a na smrt. Je na Grossovi, aby nabídku přijal, nebo se zachoval jako zbabělec.

Možnost předčasných voleb se přece jen opět trošku přiblížila: někteří lidovci začínají uvažovat o tom, že by "vyměnili" setrvání Grosse, zuby nechty se držícího svého koryta, za podzimní předčasné volby. Jinak se to též dá interpretovat: dáme Grossovi něco času, aby za sebou mohl rychle zamést a pak ať konečně táhne.

Vyšetřující policista z útvaru odhalování korupce a finanční kriminality v aféře Kořistka Zdeněk Novák včera při kárném řízení s dozorujícím státním zástupcem Frašem prohlásil, že policie plánovala u Daléka a Večerka domovní prohlídky. O Barkovou a jejího bývalého chudého zaměstnance, co koupil za 11.5 milionu v dražbě dům, aby ho za tři měsíce za 3 a něco milionu prodal Barkové, se policie kupodivu příliš nezajímá....

Až příště bude chtít Vladimír Mlynář analyzovat stav internetových stránek veřejné správy za období tří měsíců, hlásím se do konkurzu: ministerstvoinformatiky za ni zaplatilo firmě Mlynář - Chmelíček 3 miliony korun. Moc a moc prosím soudruha Mlynáře, aby nám občanům, kteří jsme ze svých daní tuto analýzu zaplatili, nechal do ní nakouknout, ať můžeme zhodnotit, jak dobře či špatně jsme utratili peníze.

Zdeněk Škromach, místopředseda ČSSD, kandidát na jejího předsedu a mezi léty 1982 - 1989 člen KSČ, včera o sobě prohlásil: Jsem komunistobijec!
Nelze se co divit, se svými bolševickými názory logicky vidí v komunistech politickou sílu, která zabírá jeho místo.

Kdo chce ctěn být, dobuď cti si sám, napadl mne Jan Neruda při četbě oslavných článků k zisku pár stránek latinského překladu kroniky, řečené Dalimilova.
Odborníci, kteří získali za cizí peníze hračku, se kterou nepočítali, zaplní noviny a časopisy jásotem, ačkoliv při dnešních technologiích a zvyklostech je možno zkoumat knihy a rukopisy bez toho, že je vlastním. Kdyby se za 9 milionů z našich daní pořídila kvalitní socha (sochy) současných tvůrců a umístila (y) na vhodné místo, aby oblažovala (y) i potomstvo, byl by to mnohem kulturnější počin. P.S. Jsem mnoho desítek let bibliofil a sběratel knih - za své.

Vážení a milí,
díky všem, kteří jste si koupili naši knihu Jak se stát labužníkem aneb inspirativní kuchařka pro snoby (napsaná dvěma z nich). Doufáme jen, že Vás potěšila a hlavně inspirovala.
Dnes by měl být dotisk knihy hotov a tak se nadále dostane na všechny, kteří o ni projeví zájem.
Objednací adresa je stále m.vitovcova@volny.cz a podrobnosti o knize a ukázku z ní si stále můžete přečíst v glosách ze dne 20. ledna tohoto roku.