ÚTERNÍ GLOSY 15.03.2005

Miroslava Macka
Jak vyplývá z reakcí jeho vládních kolegů, premiér Gross s nimi svůj nápad vydávat letité nesplněné dluhy za novou "společenskou smlouvu", nekonzultoval. Ministr a předseda legislativní rady vlády Bureš k tomu řekl: Co členové vlády nestačí předložit do léta, nestačí legislativním procesem za působení této vlády vůbec projít.

Jsem docela zvědavý, jak budou ministr informatiky Mlynář a jeho kamarád, exředitel České televize Chmelíček obhajovat fakt, že za 7.5 milionu z rozpočtové organizace založili firmu soukromou.
Již první Mlynářovo vysvětlení naznačuje, že se vydá grossí cestou:"Cílem bylo průhledně oddělit výzkumnou a podnikatelskou činnost, a to včetně financí."

Jiří Pehe dnes v Právu správně tvrdí, že "politika nemá být zdrojem obživy". Problém je ovšem v tom, a to nikoliv jen v Česku, že když do politiky vstoupí někdo, kdo se skutečně živí zcela sám, tedy není napojen na žádný z veřejných rozpočtů, je okamžitě podezírán ze střetu zájmů. Takže snad jen rentiéři typu Havla.....

Jednostošedesát bývalých sportovců bývalé Německé demokratické republiky žaluje farmaceutickou firmu Jenapharm za škody na zdraví, které utrpěli tím, že v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století brali v rámci státem řízeného dopingového programu steroidy, vyrobené touto firmou.
Firma ovšem správně říká: náš preparát byl legálně na trhu a zneužili jej sportovní lékaři a trenéři. Ovšem já dodávám: ti nejsou ovšem tak bohatí jako farmaceutická firma, takže ti zažalováni nebudou. Zrovna tak jako tehdejší bolševičtí mocipáni, v jejichž hlavách se celý ten "nevídaný úspěch východoněmeckých sportovců a socialismu" vylíhl.

Namísto starého českého přísloví dnes jedno nové, které mi zaslal Pavel Kosoryn:
Pokud přestaneš říkat, co si opravdu myslíš, pravděpodobně jednoho krásného dne přestaneš myslet vůbec.

Vážení a milí,
díky všem, kteří jste si koupili naši knihu Jak se stát labužníkem aneb inspirativní kuchařka pro snoby (napsaná dvěma z nich). Doufáme jen, že Vás potěšila a hlavně inspirovala.
Tiskárna již dotiskuje dalších 300 kusů, aby se nadále dostalo na ty, kteří o ni projeví zájem.
Objednací adresa je nadále m.vitovcova@volny.cz a podrobnosti o knize a ukázku z ní si stále můžete přečíst v glosách ze dne 20. ledna tohoto roku.