PÁTEČNÍ GLOSY 4.03.2005

Miroslava Macka
Včerejší "dohodu" lidovců a socialistů se mi ani nechce komentovat, ale co nakonec může zplodit pár Gross - Kalousek, než nějakého nevydařeného nedonošence?

Dnes se noviny hemží nepřesnými až zcela zavádějícími titulky. Právo má na titulní straně velký titulek "Gross se omlouvá, krize končí", což je možná zbožné přání levičáků, ovšem Gross se rozhodně neomluvil, pokud nepřijmeme jako omluvuá jeho další blábol, pronesený v Kopřivnici a krize jistě nekončí, zvláště, když lze očekávat ještě lecjaké překvapení kolem dua Barková - Grossová. Zvláště, když vychází najevo, že schopná Barková si za pár let naspořila v Česku 14 milionů vlastních úspor, ze kterých pak v hotovosti nakupovala nemovitosti - v tom Česku, kde se podle paní premiérové Grossové nedá podnikat. A také prošustrovala na muzikálu Pomáda 10 milionů korun z dalších úspor, jak uvádá MF Dnes.

Na téže první straně pak má Právo titulek "Oddlužení bank a firem přišlo stát na 600 miliard korun", ačkoliv pravdou je, že na 600 miliard to přišlo nás, co platíme a budeme platit nekřesťanské daně -. lemplové a nemakačenkové z toho zase vyjdou levně.

A do třetice titulní stransa v Právu, tentokrát rozhovor s ekonomem Janem Švejnarem s titulkem "Reforma ekonomiky je důležitější než hádání o premiérův byt."
O premiérův byt v tom "hádání" totiž vůbec nejde, ale o to, že v majetku manželů Grossových se náhle objevují podivné sumy a podivné zástavy za podivné úvěry.

Také jedno dlouho očekávané se stalo skutkem: MF Dnes shromáždila dostatek důkazů (včetně vyjádření Barkové), že za provozem nevěstince je ona, což doposud zcela popírala.

Také Kalousek má co vysvětlovat: doposud tvrdil, že luxusní byt v Praze zdědil. Teď je venku jiná verze: v rámci vypořádání majetku mezi rodiči a bratrem paní Kalouskové tato získala od bratra směnku na 6.5 milionu korun (náhodou zcela stejné hodnoty jako cena bytu) a když byl její bratr zastřelen obchodním partnerem, předložila u notáře směnku, převedla ji na vdovu po bratrovi a získala tak byt. Kapišto?

A už se dokonce objevil aktuální vtip. Co mají společného Ctirad, Gross a švestky? Všechny zahubila Š(š)árka.

Staré české přísloví, nejen pro Grosse a Kalouska:
Zvláštních lidí děti nezdary.