ČTVRTEČNÍ GLOSY 3.03.2005

Miroslava Macka
Každým dalším slovním projevem a každým dalším činem nám Stanislav Gross znovu dokazuje, kterak nezralou a k vládnutí nevhodnou osobou je. Viz jeho včerejší přesunutí odpovědnosti na ústřední výbor jeho strany. Jak velmi trefně poznamenal v dnešních Lidovkách Pavel Máša "Jeho krok má jedinou logiku: schovat vlastní problémy a selhání za co nejširší sukni."

Pokud majitelé nemovitostí uspějí ve Štrasburku se žalobami na stát, který je nutí pronajímat byty za regulované nájemné ( a pravděpodobnost jejich úspěchu je vysoká), musíme si zatraceně dobře ohlídat, abychom namísto socialistů a bolševiků, kteří to způsobil, nezaplatili odškodné my všichni z našich daní, jak bývá v kraji zvykem.

Třista milionů korun uvolnila včera vláda (= rozhodla za nás, kterak utratí naše peníze) na nákup profylaktického protichřipkového léku, který by v případě chřipkové pandemie rozdala starým občanům, malým dětem a úředníkům "nezbytným pro chod státu". (Kdo asi shrábne provizi?)
Předpokládám, že dnešní vláda by tedy nevyfasovala nic. Hrubě se mi ovšem též nelíbí, kterak paternalisticky tato vláda jedná - ať nám laskavě nechá naše peníze a my se sami rozhodneme, zda je utratíme zdravotně profylakticky nebo jinak. Tohleto nevolnictví, kdy za mě neustále rozhodují "moudří" Gross, Paroubek, Škromach a další myslitelé mne už opravdu s.....!

Včera jsem jen prolistoval knihu vzpomínek Miloše Zemana "Jak jsem se mýlil v politice" a ihned jsem se přesvědčil, že Miloš Zeman se mýlí dál: kupříkladu popisuje moji roli při přípravě "opoziční smlouvy" a přitom chválí Václava Klause za moudré rozhodnutí, že neakceptoval Zemanem nabízené posty prvních náměstků ministrů pro ODS.
Pro historickou přesnost podotýkám, že tuto jeho nabídku jsem při zpracování jeho návrhu ihned vyhodil já - a pak musel bojovat jako lev s těmi členy vedení ODS, kteří se naopak třásli na jím nabízené funkce.
Navíc mne pobavilo, kterak se Zeman ani slůvkem nezmínil o jednom svém velkém omylu: jak mne nazval v televizi tunelářem a rozhodnutím soudu se mi musel veřejně omluvit. Zeman prostě zůstává Zemanem, včetně toho nabubřelého ega, které mu nebrání klidně hanět Špidlu, Grosse a další, kteří by nikdy nic neznamenali, kdyby je sám nevytáhl nahoru. Mizerný politik a mizerný člověk.

Staré české přísloví:
Blázen se o málo nepokouší.

Vážení a milí,
díky všem, kteří jste si koupili naši knihu Jak se stát labužníkem aneb inspirativní kuchařka pro snoby (napsaná dvěma z nich). Doufáme jen, že Vás potěšila a hlavně inspirovala.
Včera jsem zařizoval v tiskárně rychlý dotisk, aby se nadále dostalo na všechny, kteří o ni projeví zájem.
Objednací adresa je nadále m.vitovcova@volny.cz a podrobnosti o knize a ukázku z ní si stále můžete přečíst v glosách ze dne 20. ledna tohoto roku.