PÁTEČNÍ GLOSY 25.02.2005

Miroslava Macka
Není ten náš premiér božský? Po včerejším jednání s prezidentem Klausem pravil: "Není přece možné se tvářit, že se nic nestalo a pokračovat dál."
Trefná a velmi výstižná věta, pokud by měl na mysli svoje rodinné průšvihy. Bohužel měl na mysli jen chování lidovců.

Přitom to český premiér nemá vůbec lehké: v posledních dnech se kupříkladu po Praze rozšířila (jistě nepravdivá) fáma, že kamarádka Barková si nemůže vzpomenout, kdeže se to se Šárkou Grossovou seznámila, z toho prostého důvodu, že tato před příchodem do parlamentní restaurace pracovala coby uklízečka v salónu paní Barkové.

A do třetice a naposledy Stanislav Gross: má prý sedm variant jak vládnout. Kéž by měl variantu jen jednu, a to jak se svým mizerným vládnutím skončit.

Nelze dvakrát vstoupit do jedné řeky a dvakrát vyhandlovat tolerování vlády za většinový či pozměněný poměrný volební systém (který by navíc promptně zrušil Ústavní soud). Je velmi dobře, že ODS odmítá jakékoliv handle s Grossem a trvá na předčasných volbách.

Už za dob Josefa Luxe, kdy jsem se pohyboval ve vysoké politice, jsem mnohokrát slyšel, že vojenská rozvědka zdaleka neslouží jen zájmům státu, ale hlavně KDU - ČSL (připomeňte si dlouhou šňůru lidoveckých ministrů obrany po listopadu 89). Grossem vytvořený tým Mlýn, o kterém se říká, že měl sloužit ke sledování Grossových protivníků - a oficiálně mimo jiné prověřoval úniky informací od jednoho agenta této rozvědky - náhlý výron informací o podivném hospodaření a kontaktech Grossovy rodiny, velká neláska mezi Grossem a Kalouskem.... zajímavé to kamínky do mozaiky, co říkáte?

Pražští radní připravili zákon, který záhy poputuje do sněmovny. Chtějí snížit nedávno zvýšenou DPH ze svozu odpadků z nynějších 19% na původních 5%. Odůvodnění? Zvýšená daň zbytečně zatěžuje občany.
To ovšem všechny zbytečně vysoké daně, páni radní. A řešením není novela zákona, která jednu daň sníží. Řešením je ze všech sil trvale zabraňovat socialistům všeho druhu, aby vládli.

Zdalipak jste si ráno uvědomili, že je dnes velký svátek: výročí Vítězného února, vítězství pracujícího lidu. Armádní špičky prý dnes oslaví památku obětí komunistického režimu. Jen by mne zajímalo, jak velké procento těch, kteří dnes budou slavit, byli členové KSČ.

Staré české přísloví:
Každému jeho měšec milý.

Vážení a milí,
stále ještě máte možnost objednat si knížku, kterou jsme napsali a vydali s mojí paní a která se nazývá "Jak se stát labužníkem aneb kuchařka pro snoby (napsaná dvěma z nich), a to na adrese m.vitovcova@volny.cz
Podrobnosti a ukázka z knížky v glose ze den 20. ledna t.r.
Na skladě je už jen pár desítek výtisků z nákladu 1.000 kusů, uvažujeme však o dotisku.