PÁTEČNÍ GLOSY 18.02.2005

Miroslava Macka
Interpelace na premiéra Grosse, které včera odpoledne přenášela ČT 1, pochopitelně nepřinesly nic nového, jen poznání, že Stanislav Gross se čím dál tím více stává tím, co moje matka nazývala "lískací typ": člověk má každou chvíli neodolatelnou chuť dát mu za jeho frackovskou verbální a neverbální komunikaci pár facek.

Také si všimněte, kterak v mediálním světě probíhá jen souboj Gross kontra Kalousek (ČSSD kontra lidovci) a na Grossovu "půjčku" od strýčka, na Roda a Simkaniče se už zcela zapomnělo.

Jak je též vidět z tohoto současného střetu, existuje spousta politiků (Svoboda, Němec a další), kteří jsou ochotni kvůli korytu strpět v podstatě cokoliv.

Čtenářka glos Š.T. mi zaslala následující zajímavý názor:
Nespatřuji až tak zásadní problém v samé podstatě věci kolem bytu pana Grosse a domu paní Grossové. Pokud začne někdo trestně stíhat Vašeho ručitele, tak za to také pravděpodobně nemůžete. Problém je premiérova dětinská komunikace s médii. Jestliže novináři přestali být ovladatelní po dobrém, pak je načase vymyslet nový zákon, který jim zavře pusu. Tohle jsou myšlenkové pochody pana Grosse a ten hlavní průšvih! A to nemluvím o Mlýnech, Zubrech a Přibylech. To jsou věci, které mne trápí daleko víc, než samotný podezřele nabytý premiérův byt. Ale netvrdím, že se mnou musí každý nutně souhlasit :)

Kaslovi Evropští demokraté před krajskými volbami slíbili, že obci, ve které přijde k volbám nejvyšší percentuální počet voličů, věnují 100.000.- korun. Vyhrála obec Nová pláň na Bruntálsku, kde přišlo k volbám sice jen dvacet lidí, ale i zak to vydalo na 70 %. Obec dodnes peníze stále nemá, Evropští demokraté každý den říkají, že jejich sponzor ( kterého ovšem tají) už už peníze odesílá. Jak typicky české!

Poslední postřeh z případu exnáměstka ministra vnitra Vacka a reakce lidovců na něj:
Vymýšlejte si, lžete a získávejte tak funkce. Když jste přistiženi, mlžte a zapírejte. Až pod tlakem budete nuceni přiznat barvu, resignujte na funkci, na kterou jste neměli nárok. Pak budete prohlášeni za čestného a zásadového muže (ženu).

Český statistický úřad odhaduje nepřiznané a nezdaněné zisky (zvláště u malých firem) na 42 miliard korun. Myslím, že ouředníky hned napadne vytvořit novou legislativu a nové ouřady, které by proti této nezákonosti bojovaly. Jediné funkční řešení - snížit daně na ( a přerozdělování) na výši, kdy se daňové úniky nevyplácejí, to je určitě nenapadne. tržní principy totiž nejsou mezi byrokracíí pranic oblíbeny - připravují je totiž mohutně o zaměstnání.

Moudře to napsal učitel Martin Vrba v dnešních Lidovkách: Méně zakazujme komunisty a častěji volme demokraty. Ten článek ovšem stojí za přečtení celý.

Staré české přísloví:
Kavka, by se na sněhu válela, nezbělí.

Vážení a milí,
stále ještě máte možnost objednat si knížku, kterou jsme napsali a vydali s mojí paní a která se nazývá "Jak se stát labužníkem aneb kuchařka pro snoby (napsaná dvěma z nich), a to na adrese m.vitovcova@volny.cz
Podrobnosti a ukázka z knížky v glose ze den 20. ledna t.r.