ČTVRTEČNÍ GLOSY 17.02.2005

Miroslava Macka
Nechápu lidovecký požadavek, aby se manželka premiéra Grosse vzdala svého podnikání a nechápu premiéra, že něco takového slibuje. Problém přece není v jejím podnikání jako takovém (to by byla neskutečná diskriminace), problém je v jejím konkrétním podnikání s paní Barkovou a hlavně v tom, jak oba mlží, vytáčí se a lžou, takže zákonitě vzniká podezření, že peníze jak na podnikání, tak na koupi bytu pocházejí z nelegálních zdrojů a existuje tak velká nedůvěra v premiéra.
Grossův slib pak vypadá jako úhybný manévr, aby se vlk nažral a koza zůstala celá.

A lidovci? Stále ta stejná "chytrá horákyně": ani na voze, ani pěšky, ani bosá, ani obutá.... Nelze se pak divit, že již přede drahnými desetiletími koloval po vlastech českých vtip: Lejno od krav je kravinec, od kobyl kobylinec, od lidí.....

Nepřekvapuje také pevné sešikování sociální demokracie za Stanislavem Grossem, byť jde o jednotu umělou. Musí jim být přece zcela jasné, že Grossův odchod by znamenal rychlý začátek konce jejich vlády a hlavně začátek konce prošlapaných chodníčků k ministerským veřejným penězům.
Zřejmě to tedy dopadne, jak předvídá v dnešních Lidovkách Ondřej Neff: kůň dokulhá na volební jatka.

Bývalá, za tvrdého socialismu hýčkaná televizní hlasatelka Kamila Moučková, po roce 1968 vyhozená ze zaměstnání a nyní se dožadující důchodového odškodnění za následené újmy pro bývalé disidenty, si zřejmě neuvědomuje, že stejně by mohli chtít odškodnění statisíce a miliony lidí, kterým komunistický režim, jenž Kamila Moučková léta pomáhala budovat, bral majetky, zabraňoval studovat, podnikat, vydělávat a mít tedy vysoké příjmy a důchody. Platit by jim pak měli hlavně ti, co to způsobili.

Staré české přísloví, velmi výstižné i dnes:
Zpanoší-li chuděra, hned z něho funěra.

Vážení a milí,
stále ještě máte možnost objednat si knížku, kterou jsme napsali a vydali s mojí paní a která se nazývá "Jak se stát labužníkem aneb kuchařka pro snoby (napsaná dvěma z nich), a to na adrese m.vitovcova@volny.cz
Podrobnosti a ukázka z knížky v glose ze den 20. ledna t.r.