ÚTERNÍ GLOSY 15.02.2005

Miroslava Macka
Pokud by platil hlavní závěr analýzy ČSSD, proč prohrála loňské eurovolby (a je to, bohužel, docela možné), totiž že na kandidátce chyběli "tahouni veřejného mínění a obecně uznávané elity, mladý, v Evropě zběhlý politilog, prostořeký, zasloužilý odborář, nějaká ta žena, nějaký ten akademik", je opravdu nejvyšší čas emigrovat. Problém je, kam.

"Klausovo veto zbrzdilo snižování hluku" zní titulek v dnešních Lidovkách. Je přesný a zároveň zavádějící. Prezident totiž "zákon proti hluku" vetoval, ovšem proto, že k němu socialističtí poslanci narychlo přilepili zákaz převodu krajských nemocnic na obchodní společnosti. Solidní titulek by tedy měl znít: Levicoví poslanci zbrzdili snižování hluku.

Premiér Gross odlétá na dva dny do Francie, a tak snad budeme alespoň 48 hodin ušetřeni dalších křišťálových, křišťálovitějších než křišťál, vysvětlení původu peněz na jeho byt a na koupi domu jeho manželkou.

V letadlech, letících do a ze Spojených států amerických se budete cítit ještě bezpečněji: po zákazu manikurových nůžek a pilníčků na palubách letadel zavede americká administrativa též zákaz přeletu zapalovačů a zápalek. Ach, jo.

V Texasu mají problém s prořídlými bizoními stády, neboť bizoní krávy jsou frustrovány nedostatkem kvalitních býků. Což leccos vysvětluje nejen mezi bizony...

Dnes vychází v Lidovkách můj pravidelný článek, tentokrát jde o dva postřehy ze Švýcarska s názvem "Jeden hot a druhý čehý aneb co chtějí zákazníci".

České přísloví:
Oslu když se dobře vede, tehdy jde na led tancovati.

Vážení a milí,
stále ještě máte možnost objednat si knížku, kterou jsme napsali a vydali s mojí paní a která se nazývá "Jak se stát labužníkem aneb kuchařka pro snoby (napsaná dvěma z nich), a to na adrese m.vitovcova@volny.cz
Podrobnosti a ukázka z knížky v glose ze den 20. ledna t.r.