ÚTERNÍ GLOSY 8.02.2005

Miroslava Macka
Volba Michala Krause předsedou poslaneckého klubu ČSSD jeví se mi typickou: bývalý bolševik, mnohaletý politik, přežívající všechny vlády a všechny předsedy ČSSD, to je opravdu "nová krev" pro "novou" sociální demokracii. Nebylo už té srandy dost?

Grossourkovská fraška však utěšeně pokračuje: premiér nám oznámil, že se nechá prověřit Národním bezpečnostním úřadem (zatím tak drahnou dobu odmítal učinit) a tento úřad nám zase oznámil, že by to mohlo trvat tak rok, rok a půl. Ale možná udělají nějakou rychloprověrku ještě do březnového sjezdu ČSSD.
A jen tak na okraj: Stanislav Gross jaksi rychle přestal mluvit o žalobě na MF Dnes - zřejmě si uvědomil, že nelze projít kanálem a vonět po růžích.

Poslanec, vládní zmocněnec pro lidská práva, místopředseda US - DEU a evangelický kněz Svatopluk Karásek včera v Radiožurnálu prohlásil: "Zdá se mi to trochu soukromá věc, kde vzal premiér milion."
Po dotazech posluchačů, kteří mu tento postoj pochopitelně vyčetli, si trošku zalhal: "Já jsem neřekl, že je to jeho privátní věc, já jsem řekl, že je jeho úkol to vysvětlit."
Jenže, pane Karásku: ohromná většina peněz, které Stanislav Gross v životě "vydělal", pochází z našich kapes - jinak řečeno, je námi, byť většinou nedobrovolně, placen. Proto máme právo to vědět. A příště tak naivně nelžete - spousta lidí má docela dobrý sluch i paměť.

Vzhledem k tomu, co se děje v policii - a o čem svědčí jen maličká viditelná špička ledovce - nezdá se být sebevražda náměstka policejního ředitele Zdeňka Janíčka soukromou tragedií. Také policejní embargo na veškeré informace o tomto případu je více než podivné.

Čtenář glos R. L. mi poslal následující text:
Vážený pane doktore,
Opět nás s kolegou po ránu napadají divné věci. Určitě nejsme s následující úvahou první, nicméně jsem ji zatím nikde
nečetl.
Že si Šárka Grossová koupila pozemek někde na okraji Prahy, cca 1 ha, za údajně 400.000,-Kč , na tom není nic zvláštního, proč ne. Žiji jižně od Brna a takové ceny jsou v některých oblastech obvyklé. Obzvášť v pohraničí. Poněkud zvláštní mi připadá, že okolní pozemky se prodávají v cenách 2000-2500Kč/m2.
Bylo by určitě zajímavé zjistit, kdo Šárce zmiňovaný pozemek prodal, to je práce na pár desítek minut, a pak se podívat, jestli u prodávajícího nedošlo k nápadnému obratu v majetkových poměrech a ve stylu života. Tím nemyslím, že by 400.000Kč mohlo mít výrazný vliv. Finanční úřad by si měl pak už poradit.

Na webu je petice za odvolání premiéra Grosse: myslím, že při patřičně lavinovitém efektu by mohla mít svůj význam a vliv.
Již jsem ji podepsal a dal si závazek, že přesvědčím nejméně dva lidi, aby učinili totéž. Když ti zase přesvědčí další dva...
Adresa je: www: rezignace.nazory.cz

Staré české přísloví:
Žena žene až dožene.

Vážení a milí,
stále ještě máte možnost objednat si knížku, kterou jsme napsali a vydali s mojí paní a která se nazývá "Jak se stát labužníkem aneb kuchařka pro snoby (napsaná dvěma z nich), a to na adrese m.vitovcova@volny.cz
Podrobnosti a ukázka z knížky v glose ze den 20. ledna t.r.