PONDĚLNÍ GLOSY 7.02.2005

Miroslava Macka
Mnohokrát jsem na těchto stránkách psal o Stanislavu Grossovi coby nebezpečném frajírkovi. Vypadá to, že to konečně pomalu ale jistě začně docházet i jiným: podle informací dnešního Respektu založila jeho manželka Šárka společnost Denna Production (dle jmen dcer Denisa a Natálie), které je jedinou jednatelkou a majitelkou, a tato společnost záhy koupila za šest milionů korun dům na Proseku. Vedlejší dva domy zakoupila rodinná známá Barková (to jej ta, co v její nemovitosti v Nuslích sídlí nevěstinec a momentálně je obviněna policií za pojistný podvod) za pět milionů a dámy tam plánují investovat další desítky milionů do luxusního nájemného bydlení. Grossovi - jak jinak -mlčí.
Že to vypadá na pračku peněz? Ale, no tak! Vsaďte se, že se zase dočkáme nějakého toho strýce či jiného podivuhodného vysvětlení.
Mimochodem, někteří pražští vrabci už si cvrlikali dlouho, že Grossova žena Šárka se svou touhou být bohatá, tak bohatá, bude rychlým začátkem jeho konce.
A co je ještě zajímavé: všimněte si, kterak členové ČSSD chodí se zacpanýma ušima i ústy a Grossovy problémy je nejen nezajímají, ale dokonce jim ani nevadí a stále ho chtějí za předsedu: vědí totiž, že jeho pád by byl definitivní tečkou socanských ambicí udržet se u koryt a lukrativních státních zakázek.

Časopis Týden zase dnes píše o další grossovštině: Stanislav totiž složil v rámci studia Právnické fakulty University Karlovy v roce 1999 (už jako vlivný politik vládnoucí strany) státní zkoušku z jazyka německého. Zajímavé ovšem je, že jej nikdo nikdy německy mluvit neslyšel a jeho okolí tvrdí, že německy neumí.
Jak podotýká výše zmíněný týdenník, existují pouze tři možnosti vysvětlení: Gross svoji znalost němčiny tají, tento jazyk vůbec neovládá a státní zkoušku složil protekčně, nebo se německy naučil, ale pak ztratil paměť.
Je na novinářích, aby to při jeho příští tiskovce německy kladenými dotazy zjistili.

Sedmý náměstek ministra vnitra Vacek zvažuje, že resignuje, pokud swe v Německu nenajdou důkazy o jeho vzdělání (dokončeném středoškolském a vysokoškolském).
Němci ovšem už zdaleka nejsou tím prušácky spolehlivým až puntičkářským národem, takže určitě mají v dokumentech takový nepořádek, že ty Vackovy papíry nenajdou - vsaďte se.

Zítra, jako každé úterý vyjde v Lidovkách můj text Svět už není tím, čím býval.

Staré české přísloví:
Ožeň syna, kdy chceš a dceru, kdy můžeš.