PÁTEČNÍ GLOSY 4.02.2005

Miroslava Macka
Obávám se, že mnohem více antisemitismu než reklama firmy Mountfield s komikem Izerem v roli nakupujícího "hamižného žida" vyvolá protest ředitele Židovského muzea Pavláta a izraelského velvyslance v Praze proti této reklamě a její následné stažení.

Líbí se mi , kterak na Slovensku dávají spoustu věcí z minula postupně do pořádku dle zdravého selského rozumu. Například: d příštího roku budou záchranné akce Horské služby přímo platit ti, kterých se tyto akce týkalya nikoliv prostřednictvím daní všichni, tedy i ti, kteří do hor za celý život ani nepáchnou. Je to dobrý příklad k následování - a kdyby se takto postupovalo všude, daně by mohly utěšeně klesat.

Zdánlivě dle zdravého selského rozumu postupují i někteří europoslanci, žádající mimo celoevropský zákaz nacistických symbolů, který požadují europoslanci němečtí, též zákaz srpu a kladiva, tedy symbolu stalinského komunismu, neboť stalinský systém se v míře teroru a počtu obětí od nacismu neliší.
Zdravý selský rozum ovšem říká něco jiného: zákaz jakéhokoliv symbolu ještě nikdy nepřispěl k likvidaci zla, které reprezentuje, proto jsou takové zákazy zcela zbytečná gesta.

Staré české přísloví:
Slíbíš-li za druhého, sázej ze svého.

Vážení a milí,
stále ještě máte možnost objednat si knížku, kterou jsme napsali a vydali s mojí paní a která se nazývá "Jak se stát labužníkem aneb kuchařka pro snoby (napsaná dvěma z nich), a to na adrese m.vitovcova@volny.cz
Podrobnosti a ukázka z knížky v glose ze den 20. ledna t.r.