ÚTERNÍ GLOSY 1.02.2005

Miroslava Macka
Socialistický ministr práce a sociálních věcí Škromach chce zavést regulované nájemné zcela plošně, tedy i v případech, kdy si dnes nájemné svobodně sjednávají majitelé bytů a jejich nájemníci. "Cílem bude ochránit lidi před vysokými nájmy", vysvětluje svůj nápad.
Myslím, že mnohem lepším řešením by bylo ochránit občany před Škromachem a jemu podobnými: od regulace nájmů je totiž k regulaci toho, co si můžete myslet a k regulaci veškerých svobod mnohem menší vzdálenost, než si většinou uvědomujeme.

Zdá se, že se přece jen postupně dozvíme, kterak skutečně hospodařil Václav Fischer, vydávaný některými za vzorného podnikatele a ještě vzornějšího politika - když se dva hádají, pravda mívá podstatně větší šanci vylézt na povrch.

Pavel Přibyl (ten, co ho navzdory podivné minulosti Stanislav Gross povyšoval a bral všude s sebou a který nakonec pod tlakem medií a veřejnosti musel odejít ze státních služeb) bude dle Práva policistům shánět tělocvičny, a to na smlouvu, přičemž si vydělá 15 tisíc měsíčně.
Právo to ovšem neříká přesně: Přibylovi jeho kamarádíčci dohodili korýtko za 15 tisíc z našich peněz. Jo, to se to rozdává!

Únor bílý pole sílí, říká staré české přísloví. V příštích dnech má sněžit a sněžit, takže by mohla být dobrá úroda. Ovšem nadprodukce, jak už víme, sráží ceny a tak lze očekávat spíše následné sílení tlaku zemědělců na státní dotace. Únor bílý - tlak na dotace sílí by mělo tedy znít dnes to přísloví.

A staré české přísloví v původním znění:
Když člověku bradu holí, nemůž po vůli mluviti.

Vážení a milí,
stále ještě máte možnost objednat si knížku, kterou jsme napsali a vydali s mojí paní a která se nazývá "Jak se stát labužníkem aneb kuchařka pro snoby (napsaná dvěma z nich), a to na adrese m.vitovcova@volny.cz
Ale pospěšte si, zásoba se rychle krátí...