ČTVRTEČNÍ GLOSY 27.01.2005

Miroslava Macka
Zdroj peněz na byt Stanislava Grosse konečně objasněn! Premiér zybtečně podezříván z nekalostí! Jeho chudý, starý strýc, který si nic nepamatuje, si konečně vzpomněl! Peníze pro Stáníka si vypůjčil od příbuzných v cizině! Ti mu 1,2 milionu na Stáníkův byt a "něco dalších" na "něco jiného" přivezli v igelitové tašce!
Občanstvo nadále premiérem pokládáno za voly, kteří mu tu sežerou! Obávám se, že i toto mu projde!!!! Proboha!!!!!

Když Nejvyšší správní soud zrušil výsledky senátních voleb v Praze 11 a někteří politikové, včetně prezidenta, pokládali tento rozsudek za skandální, byli promptně poučeni levicovými intelektuály, že atakují nezávislost soudu a že je to rozhodnutí správné. Ústavní soud ovšem tento rozdsudek zrušil. Jinak řečeno, vynesl rozhodnutí zcela opačné. Levicovým intelektuálům, kteří se nikdy nemýlí, nezbyde, než označit rozhodnutí Ústavního soudu za rozhodnutí politické až zpolitizované, byť to řeknou slovy více náznakovými až slizkými, přičemž bych tipoval, že budou hlavně zdůrazňova ničím nedoložené tvrzení, že ústavní soudce přece jmenuje prezident Klaus a ti mu proto holt jdou na ruku.

Ať počítám jak počítám, dopočítat se nemohu: podle Centra pro výzkum veřejného mínění by totiž 47% lidí uvítalo zvýšení daní, kdyby se za ně stát postaral o zdravotnictví a důchody. Zároveň však si 69% lidí myslí, že by každý měl být odpovědný za sebe a za svůj život!

Čtenář glos V.V. mi m.j. napsal:
Váš komentář k Martinu Jahnovi se mi líbí, poněvadž je to člověk, který dělá svou práci podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Jeho nevýhodou je že nebere v úvahu podmínky, ve kterých působí a to je určitá manažérská chyba. Je očividně v roli anglického plukovníka z filmu Most přes řeku Kwai, který dělá svou práci jak nejlépe umí, ale nesleduje komu slouží. Na druhé straně takoví lidé mají svoji cenu...

Čtenář glos K. Ch. na stejné téma:
Vaše úvaha o motivaci vicepremiéra je určitě podložená, pouze si myslím, že podceňujete jeho schopnost odhadu, co prosadí a co ne. Podle mne je jeho hlavní motivací první řádek v CV: 2004 - 06 místopředseda vlády ČR. Ať zůstane ve státních službách nebo ne (sázím 10:1, že do 5 let bude v soukromém sektoru nebo v mezinárodní finanční instituci) svým působením v této vládě alespoň zabrání nebo zkoriguje prosazení nejhorších z jejich výplodů.

Čtenář glos M.S. na jiné téma:
Dobrý den,
právě jsem slyšel ve zprávách ministra Palase a prostě se musím podělit. Zkoulovaný ministr obhajoval vnitrostátní letenky (zdarma) slovy - někteří poslanci to mají do Prahy i pětiset km !
Ano, zřejmě i on je ze Slovenska.
A na rozdíl od policie, která hodlá lidovecké lesáky za koulovačku kriminalizovat, domnívám se, že máme právo vládu nejenom koulovat, ale i defenestrovat. Toto nově nabyté právo nám dala sama vláda. Svým chováním.

Čtenář glos V. B. mne překvapil otázkou:
Vážený pane Macku,
zajímalo by mě, pro koho byste hlasoval v anketě Největší Čech. Jsem na Váš názor velmi zvědavý, protože jste člověk přesně mojí "krevní skupiny". Já sám jsem přemýšlel, pro koho bych hlasoval, ale nikdo mě nenapadl.
Vážený pane, zde má odpověď:
Pokud pominu fakt, že bych se nikdy podobné ankety nezúčastnil a tedy nehlasoval a vezmu Vaši otázku čistě hypoteticky, pak bych samozřejmě hlasoval (dámy prominou) pro Adama. Neboť bez něj a jeho genů by nebylo ani Karla IV., ani T.G.M , ani Václava Havla, ba ani Dolly Buster, takže má logicky největší zásluhu o nás a naši současnost.
P.S. Doufám, že moje odpověď dostatečně ozřejmuje totální pitomost této ankety.
P.P.S. Vlastně o žádnou anketu či průzkum nejde - jde jen o umělou mediální kostru, na kterou se dá navěsit co největší počet reklam, které ovlivní co největší počet lidí s obleněným myšlením.

POZOR! POZOR! POZOR!
Knihu "Jak se stát labužníkem aneb Kuchařka pro snoby (napsaná dvěma z nich)", kterou jsme napsali a právě vydali s mojí paní, si můžete objednat na mailové adrese m.vitovcova@volny.cz
Bližší informace o knize a ukázku z textu najdete ve čtvrtečních glosách ze dne 20. ledna tohoto roku.

A na závěr již tradičně staré české přísloví:
Ořech tvrdý, zub červivý, mladá žena, kmet šedivý, toho spolku, radím, se střež, věc nejlepší je rovná spřež.