ÚTERNÍ GLOSY 18.01.2005

Miroslava Macka
Člověk by čekal, že hlavní zprávou všech televizních stanic bude souhrn nových informací o mlžení a lhaní premiéra o zdrojích peněz, za které si koupil před lety byt, neboť dosavadní informace a jeho dosavadní žvanění jsou takového kalibru, že by mu měly záhy zlomit vaz.
A grossourkovská realita? Včerejší hlavní zpravodajský deník stanice Prima -ani slovo, ČT 1 prvních patnáct minut - ani slovo. Pak jsem to vzdal a věnoval se ušlechtilejším věcem.

Ten Gross opravdu nemá chybu! Na otázku ČT 1, co říká na obvinění exministryně zdravotnictví Součkové, odpověděl, že "to je problém minulé vlády."
Asi stárnu a zapomínám. Doposud jsem totiž měl v paměti, že v ní celou dobu seděl.

Čtenář R. L. mi poslal následující textík, coby radu pro hlídací psi demokracie:
.....kolegu napadlo, že by nějaký schopný novinář měl vyhledat děti hodného Grossova strýce pana Františka Vlka a zeptat se jich, jestli se jich ta půjčka vzdálenějšímu příbuznému nějak nedotkla a jestli existuje alespoň dlužní úpis,co kdyby se se strýcem něco stalo, že......tím myslímsamozřejmě pouze věci přirozené.

Čtenářka L.C. mi zase poslala následující řádky:
.....v patek jsem si prečetla Mladou Frontu, kde byl komentář Honzy Jandourka ke změně zákona, o které bych neměla ani ponětí, kdyby tam tenhle komentář nebyl.
Od 1.1.2003 vešel v platnost zákon o armádě, kde je zrušena základní vojenská služba a zároveň si stát vyhrazuje právo v ohrožení země povolat do zbraně i ženy. Tak jsem si udělala takovou anketku na pracovišti, kde jsem já a asi 12 mladých mužů. Vzhledem k jejich alergiím, vředům a bůhvíčemu ještě, mají všichni modré knížky nebo jsou rovnou vyloučeni z armády.

Dnes vychází v Lidovkách můj pravidelný text, tentokrát s názvem "Velmi laický pohled na evrospkou ústavu".

A staré dobré české přísloví na závěr:
Netřeba zajícovi chrást ukazovat a vlkovi kozu.