PONDĚLNÍ GLOSY 17.01.2005

Miroslava Macka
Neměl bych nic proti současnému zvýšení různých správních poplatků, ovšem pod dvěma podmínkami: snížily by se mi o přiměřenou částku vysokánské daně a platil bych tedy jen za služby, které potřebuji a hlavně, správní úkony by nemohly vykonávat draze jen státní úřady, ale i soukromé subjekty se smlouvou se státem. Vzniklo by tak kýžené konkurenční prostředí, které by nejen sráželo ceny služeb, ale rychle též zvyšovalo úroveň služeb a rozšiřovalo úřední hodiny.
Takhle jde jen a jen o další zvýšení daní.

Pokud se hlídací psi demokracie "nepokakají", nemá Gross a členové jeho grosstapa šanci z průšvihu s akcí Mlýn beztrestně uniknout. Ve veřejném právu totiž stále platí, že co není dovoleno, je zakázáno - a ať hledáte v české legislativě jak hledáte, pravomoc ministra vnitra přímo řídit policejní jednotku v ní prostě nenajdete.
A tak se bude s přibývajícím časem mlžit a zametat stopy.

O Grossově povaze též hodně vypovídá jeho snaha, aby do kandidátek ČSSD "zasahovalo" vedení. Opravdu si dávejme na tohoto frajírka zatracený pozor!

A o Grossovi do třetice: celá léta nám tvrdil, že si miliony na svůj nový byt a jeho zařízení částečně vydělal a částečně půjčil od banky. MF Dnes však spočítala, že to zřejmě tak nebylo, a tak rychle "změnil výpověď" - na byt mu půjčil jeho strýc František Vlk, který to ovšem komentuje slovy: Já už si nic nepamatuju.

Exprezident Havel musí mít z Václava Klause mladšího radost - ten totiž také dávno pochopil, že občanská angažovanost není jen chození k volbám a chystá se podat stížnost k Ústavnímu soudu. Chce, aby tento zrušil podivuhodný paragraf nového školského zákona, podle kterého si může absolvent základní školy v prvním kole podat ůpřihlášku pouze na jednu školu.
Doufám, že mu soud vyhoví.

Firma J & T poslala vládě dopis, ve kterém nabízí za státní podíl v OKD více než dvojnásobek sumy, za kterou vláda podíl prodala firmě Karbon Invest. Je vidět, že jde o cizí firmu. Jinak by věděla, že svůj podíl, získaný od státu za 4,1 miliardy korun, už Karbon Invest prodal za 10 miliard firmě RPG Industries. Ovšem, opovažte se myslet si, že státní úředníci prodali OKD za nízkou cenu Karbon Investu za úplatu, kdepak.

A přísloví na pondělí, nejen pro Stanislava Grosse:
Kdo žebřík příkro staví, snadno zpátkem letí.