ČTVRTEČNÍ GLOSY 6.01.2005

Miroslava Macka
Ministra spravedlnosti Němce hlídá ochranka, neboť jeho život je prý z jakýchsi utajovaných důvodů v nebezpečí.
Když ovšem čtete či slyšíte o problémech soudních obsílek - musí být od Nového roku dle zákona ve speciální obálce s doručenkou a s poučením pro příjemce, které ovšem nejsou k dispozici, neboť je nikdo nenatisknul - je to opravdu na zabití.

Dokonalou ukázkou socvialistického, pozitivistického (a tedy mizerného) právního myšlení je nápad, že se zákonem zakáže "počínání obchodních řetězců, které vyvolaly nákupní šílenství lákáním na obrovské slevy výrobků".
Nákupní šílenství totiž vyvolaly hloupost, chamtivost a nedostatek důstojnosti části občanů - a dobře jim tak.

Moc se mi "líbí" rojící se havlovské argumenty, že euroústava by se neměla přijmout či nepřijmout referendem, neboť jde o dlouhý, lidem nesrozumitelný text.
Proč bychom měli přijmout a řídit se dlouhým, nesrozumitelným textem, nám ovšem nadšení vykladači tohoto textu nevysvětlili.Zařadili se ovšem ihned sami mezi znalou, zasvědcenou "elitu".

Redaktor MF Dnes Kmenta, kterého policie léta používá k ovlivňování veřejnosti tím, že mu trousí "patřičné" informace, napsal dnes článek ke kauze Kořistka s titulkem "Policie: Topolánek o úplatku musel vědět."
Už víte, kam se má - pod přísným dohledem samé nejvyšší státní zástupkyně Benešové - celý případ ubírat?

No, to je ale překvapení! Za arbitráž s CME, která nás stála deset miliard, nebude nikdo stíhán.

A staré české přísloví na závěr:
Ne toho pták, kdo jej škube, ale toho, kdo jej jí.