PONDĚLNÍ GLOSY 3.01.2005

Miroslava Macka
S Havlovou prezidentskou funkcí jako by odešla většina jeho dříve tolik vynášené osobnosti: jeho nedělní televizní vystoupení bylo zcela vyvařeným čajíčkem.

Předpokládané se stalo skutkem: s blížícím se termínem referenda o euroústavě budeme neustále masírování falešnou větou, že nepřijmeme-li tuto ústavu, budeme exkomunikováni z "hlavního proudu" EU.
Jak to říkal Karel Marx? Svoboda je poznaná nutnost.

Ministrestva zdravotnictví a zahraničních věcí vyzývají české občany, aby nejezdili do jihovýchodní Asie, ačkoliv se i v postižených státech nachází spousta nedotčených turistických oblastí. A přitom přiletět tam utrácet peníze během dovolené je jedna z nejlepších možných pomocí.

Zahraniční dluh Česka se vloni vyšplhal na 946 miliard korun, z čehož 62 % připadá na podnikový sektor. Ten dluh ovšem také zaplatíme my: v cenách jejich výrobků.

České aerolinie ( ale i jiné letecké společnosti) zavedly od Nového roku podivuhodný poplatek - servisní poplatek za vystavení letenky. A to ve výši až jeden tisíc korun.
Snad to nebude nakažlivé a záhy se nedočkáme stejně "logického" poplatku za prodej lístku na tramvaj či autobus, poplatku za prodej rohlíku, poplatku za prodej bot, poplatku za prodej veškerého ostatního zboží a služeb.
Pěkně pokrytecké označení zdražení!

A staré české přísloví?
Štěstí se trousí, neštěstí sype.