ÚTERNÍ GLOSY 28.12.2004

Miroslava Macka
Ekonom Vladimír Bezděk a jeho tým dokončil první část prací na návrhu penzijní reformy. A, světe div se, přišli na to, že vzhledem k prodlužujícímu se věku, budou muset lidé pracovat mnohem déle a nebo se spokojit se zlomkem dnešních důchodů. Existuje však třetí cesta, tolik oblíbená u Miloše Zemana, Vladimíra Špidly a mnohých dalších: žít na dluh a spoléhat se na to, že odejdu na věčnost dříve, než to někdo bude muset zaplatit. Obávám se, že k podobnému závěru dojdou i mnozí voliči.

Neuvěřitelnou jasnovidnost a rychlost uvažování předvedl ministr spravedlnosti Němec, když teprve včera prohlásil, že "v kauze poslance Kořistky zřejmě není všechno v pořádku."
Obávám se, že ještě se budou dít věci nevídané, neslýchané. Že, paní nejvyšší státní zástupkyně?

Nedivte se, že problém deregulace nájemného se protahuje a protahuje. Existuje totiž spousta lidí, kteří si spolu s novinářem Pavlem Vernerem z Práva myslí následující: "Co to vůbec znamená být panem domácím, co je to za druh podnikání? Řekl bych, že je to cosi podstatně odlišného od řekněme provozování autodopravy nebo malování pokojů." Uff.

Jak se dozvídáme, společnosti Samsung i Philips investují miliardy dolarů do vývoje a výroby sedmé generace obrazovek z tekutých krystalů (LCD).
Takže se dočkáme větších, ještě větších a vůbec největších, barevnějších, ještě barevnějších a nejbarevnějších a ještě levnějších a vůbec nejlevnějších obrazovek - bohužel televizní programy zůstanou, obávám se, stejné, takže o to víc na těchto velikých a dokonalých obrazovkách vynikne jejich obvyklá ubohost.
Jak rád bych sledoval vynikající pořady na obstarožní trubici!

Staré české přísloví:
Koho kaše spálila, ten i do podmáslí fouká.

A jedna importovaná moudrost navíc, tentokrát páně Mandevillova:
Soukromá chtivost je veřejným prospěchem.