PONDĚLNÍ GLOSY 13.12.2004

Miroslava Macka
Když jsem včera viděl v televizi, kterak se do Ostravy přistěhuje k příbuzným do bytu 10 cikánů ze Slovenska, zásluhou evropskounijních zákonů musejí promptně dostat povolení k trvalému pobytu a na základě tohoto povolení berou 25.000.- měsíčně sociálních dávek z našich krvavých daní, aniž by hnuli prstem a ještě to pokládají za samozřejmé, málem mne ranila mrtvice.
Proboha, to jsme opravdu takové ovce, že si necháme všechno, ale úplně všechno líbit? To opravdu musíme vydržovat každého budižkničemu, který se rozhodne, že u nás se mu bude parazitovat lépe?
Udělám osobně vše pro to, aby se z přistěhovalectví a z takovéto "velkovýroby" nemakačenků a příživníků stalo velké téma příštích voleb!

Místopředsedu unionistů Františka Pelce rozčílil výrok prezidenta Klause, že vláda jen záplatuje a příštipkaří a kontroval: "Prezident nemá pravdu, tato koalice ještě cosi vyzařuje..."
To ovšem lejno také, to také...

Paul Johnson k současným ekologickým hnutím:
Ekologický poplach se vyznačuje citelnou nedůvěrou vůči ekonomice volného podnikání a zahrnuje spoustu prvků marxistické mytologie, obzvláště ideu, že kapitalistická společnost vytváří a pak uspokojuje umělé a marnotratné choutky a v konečném důsledku je sebezničující. Ještě typičtější je však pro ni strach z vědy.

Zítra opět vyjde můj text v Lidovkách, tentokrát s titulkem "Kterak se bránit zlodějům a neschopným vykonavatelům spravedlnosti".

Staré české přísloví na pondělí:
Když dědic pláče, v srdci se směje.