ÚTERNÍ GLOSY 30.11.2004

Miroslava Macka
Bývalý šéf Škodovky a současný šéf hokejového svazu Kulhánek se dostal do svazků StB zcela nevinně: všichni tři estébáčtí důstojníci si zprávy, za jejichž zdroj označovali ve spisech Kulhánka, vymýšleli sami. Budiž. Kulhánek pracoval za bolševiků - coby nestraník - ve velmi vysokém postavení v českobudějovickém podniku Motor Jikov. Čím jiným se tedy soudruhům za takovou nezvyklost odvděčoval, jsme se ovšem ani u včerejšího soudního líčení nedozvěděli.


Poslanec Jan Mládek přihrál ze státního rozpočtu téměř sedm milionů korun vesnici, v níž starostuje jeho brácha. Já na bráchu, brácha na mne, zní staré české přísloví. Vesničané jistě ocení sháňlivého starostu a znovu jej zvolí. Báječně vymyšlenou volební kampaň ovšem zaplatíme my všichni.

Ministryně zdravotnictví Emmerová je opravdu extratřída: pod její patronbací napsal poslanec ČSSD Krákora návrh zákona, který by umožňoval vznik veřejnoprávních neziskovách nemocnic, a na následném jednání zdravotnické tripartity tento návrh promptně zpochybnila.

Informace, která je pro nás s vysokou pravděpodobností důležitější, než zprávy o neestebákovi Kulhánkovi na prvních stranách dnešních novin, se krčí uprostřed listů: premiéři Sdružení zemí jihovýchodní Asie ( ASEAN) uzavřeli s Čínou přelomovou dohodu, která postupně povede k vytvoření největší zóny volného obchodu na světě.
Bude velmi zajímavé sledovat, co na to Evropská unie, tedy i my.

Jaký to neuvěřitelný slepenec, držící spolu jen dostředivou silou koryt, je dnešní vládní koalice! Na první straně dnešního Práva praví šéf poslaneckého klubu ČSSD: Lidovci pro mne nejsou důvěryhodný partner.
Koryt holt ubývá a v budoucnu by jich ještě více mohlo ubýt, a tak se koalice pomalu, ale jistě rozpadá.


Čtenář glos J.C. mi zaslal velmi zajímavý text. Má někdo podobné zkušenosti?

Ale, ale, pane doktore Macku, snad ty výsledky "průzkumu" veřejného mínění dokonce neberete vážně? A zrovna Vy, člověk rozumu tak bystrého (na Vaše téměř každodenní břitké glosy se doslova těším).
Já to vidím tak: před akcí se sejde vedení agentury s tazatelským týmem a sdělí, jaké výsledky jsou objednatelem očekávány. Pak už je to jednoduché. Jeden vyplněný dotazník = např. 5 Kč. Když na to tazatel-brigádník skočí v 10 večer, do půlnoci má pětistovku v kapse. Jinak lze vyplňovat kdekoli - v posluchárně pod lavicí, za jízdy metrem ze Zličína na Černý Most, v útulné hospůdce či v cukrárně. Případně lze dotazníčky rozdělit mezi další, také potřebné kamarády (vejvar podílem). Kontrolovat totiž nelze, co tazatelé odevzdají, to se sečte!!!!
Ti kluci a holky - tazatelé se musí za břicho popadat, když pak čtou učené disputace k souhrnným výsledkům "průzkumu" a udivené komentáře obyčejných lidí, kteří prostě nechápou...
Naprosto nepochopitelná je totiž zejména dlouhodobě přetrvávající "obliba" pí. Buzkové. Tahle mimořádně arogantní žena se přece k aktuálním tématům vůbec nevyjadřuje, max. před kamerou povýšeně mávne ručkou a s typickým křivým úsměvem prohodí půl věty. Nemusím sice vědět všechno, ale ve svém okolí neznám nikoho, kdo by tak vysoce oceňoval tuto paní s pověstí extra lenocha. Snad jen kvůli novému módnímu sestřihu.
Chápete 40% důvěry lidu v Upřímného Staníka? Já ne. Podle odezvy mezi lidmi (živě i v chatech) bych řekl, že za číslicí 4 zapomněla agentura udělat desetinnou čárku.

Prosím, prosím, knihu "Jak se stát labužníkem" u mne zatím neobjednávejte, byť mne Váš zájem těší. Jakmile vyjde, dám Vám prostřednictvím těchto glos vědět, jak a kde ji objednat.

A staré české přísloví na úterý: I kokot na svém smetišti udaten.