PONDĚLNÍ GLOSY 29.11.2004

Miroslava Macka
Záhadou pro mne není pokles popularity premiéra Grosse na polovinu, záhadou pro mne je, jak mu může věřit 40 % občanů, dotazovaných v posledním průzkumu veřejného mínění. Tento průzkum, jak se zdá, mnohem více vypovídá o lidech, než o premiérovi.

U některých věcí je průšvihem jak to, když se stanou, tak to, když se nestanou - viz obvinění Bohumila Kulínského, ředitele slavných Bambini di Praga ze sexuálního obtěžování.
Pokud se ovšem prokáže, že jde o sprostou pomluvu, pak by si to její strůjci měli zatraceně odskákat - byl by to vynikající precedens též pro oblast politiky.

Miloš Zeman si nedá a nedá pokoj: po tom, co nás vehementně přesvědčoval, že jeho nástupcem má být Špidla a také Grosse vyslal do politických výšin právě on, jako by zapomněl na tyto svoje příšernosti a nyní vnucuje ČSSD do čela Škromacha.
Nikoliv od deseti k pěti, ale od tří k nule jdou ty jeho návrhy.

Také další zpráva je pro politické protivníky ČSSD velmi příznivá: na místo místopředsedy této strany hodlá kandidovat Jan Kavan.

Dlouho slibovaná kniha "Jak se stát labužníkem", kterou jsem napsal s mou paní, už prochází korekturou a myslím, že by měla být na přelomu roku na světě. Případným zájemcům dám včas vědět.

Na četné dotazy čtenářů glos odpovídám, že stará česká přísloví čerpám z knihy Karla Krause Česká přísloví, která vyšla před válkou.
A staré české přísloví na dnešek: Na dluh nic draho není.