ČTVRTEČNÍ GLOSY 11.11.2004

Miroslava Macka
Znovu připomínám těm, kterých se to volebně týká: běžte ke druhému kolu senátních voleb a vymeťte kandidáty stále více spolupracujících KSČM a ČSSD.

Jsem velmi zvědavý, jak budou potrestáni policisté, dozorový prokurátor a soudkyně Městského soudu v Praze J. Lobotková za následující příšernosti: vrchní ředitel ministerstva průmyslu a obchodu Ivan Rulf byl před drahnou dobou obviněn z toho, že připravil stát o 3/4 miliardy korun. Půl roku strávil ve vazbě, přišel o místo vrchního ředitele, manželka se zhroutila a rozpadla se mu rodina. Všechna obvinění se nakonec ukázala jako nepravdivá a I. Rulf se začal soudit - chtěl satisfakci a 1 milion korun. Soudkyně Lobotková sice v minulých dnech rozhodla, že policie Rulfa významně poškodila, ale peníze mu nepřiznala s následujícím odůvodněním:"K neoprávněnému zásahu do práv žalobce došlo, pochybení orgánů v trestním řízení tu bylo, ale následky jsou subjektivním dojmem žalobce".
Odvolací senát soudkyně Ferešové sice rozhodl, že Rulf nějaké peníze dostat musí - a rozhodnutí kolik opět ponechal na soudkyni Lobotkové!!
Největší příšerností ovšem bude, že Rulfovi peníze nezaplatí výše zmínění babralové, ale my všichni z našich daní.

"Přestaňte skandalizovat policii" zní titulek článku zástupce ředitele jihomoravské policie Martina Kotlana ve včerejších Lidovkách.
Je to nesmysl, dodávám: policie se dostatečně skandalizuje sama, stačí jen pročítat noviny - viz glosa nahoře.

Je to podivné: podle průzkumu agentury STEM má 76% lidí obavy z ekonomického vývoje v blízké budoucnosti. A ti stejní lidé se neustále více a více zadlužují a nyní před vánoci rozpoutají v nakupování na dluh pravé orgie....

Krajské volby vyhrála ODS a první efekt na sebe nedal dlouho čekat: poslanci ČSSD by nejraději změnili vládní plán dát peníze na provoz škol, které spravují kraje, krajům a ponechali je v rukou Buzkové. Jak typické!

Moc se mi "líbil" článek bývalé mluvčí stávkujících studentů Moniky Pajerové v dnešní MF Dnes "Chybí nám společný sen, který by spojoval", jakési lamentatio nad tím, že už nepatříme všichni k sobě, tak jako za časů OF, ale že se jako společnost drobíme.
Což říká spoluzakladatelka strany, která se kvůli osobní nesnášenlivosti zakladatelů téměř okamžitě rozdrobila.

Jsou to zajímavá čísla: v USA připadá na jednoho úředníka 2261 občanů, v Česku pak 700, ve Francii 788,v Rakousku 929, avšak v Nizozemsku jen 629 a v Belgii jen 476.
Evropa je zřetelně zbyrokratizovaná, a tak nepřekvapí, že podíl nákladů na výběr daní činí v USA jen 0.5% daňových příjmů, kdežto ve Francii 1.4%, v Nizozemsku 1.8% a v našem Česku dokonce 2.8%.

A moudro na čtvrtek, staré české přísloví z dob, kdy si ještě komunisté a socialisté nepadali do náruče, neboť neexistovali: Vrána k vráně sedá, stejný stejného si hledá.