ÚTERNÍ GLOSY 9.11.2004

Miroslava Macka
Dohledová prověrka zjistila, že zadržení pánů Večerka a Dalíka z kauzy Kořistka bylo nezákonné. Jsem velmi zvědavý, zda za tuto nezákonnost bude někdo potrestán.

Čtenář glos pan V.S. mi poslal následující citát Benjamina Franklina s poznámkou, že takto se zřejmě bude chovat do příštích voleb ČSSD: "Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiný výsledek."

Myslím, že hlavním ziskem ODS v uplynulých volbách je nezanedbatelný nárůst počtu regionálních politiků, kteří tvoří přirozenou zásobárnu pro budoucí politiku vládní. Velmi potěšující.

Protože bývá tradicí, že ve druhém kole voleb se všichni semknou proti ODS, protože v Česku bývá tradicí dívat se s jistou nevraživostí na každého, kdo je příliš úspěšný a protože je lepší být potěšeným pesimistou než zklamaným optimistou, seriózně odhaduji zisk senátních křesel pro ODS ve druhém kole na křesel osm. Rád se ovšem budu mýlit.

Nejasnosti o počtu policistů, civilních zaměstnanců policie, celníků a pohraniční policie se snad vyjasní. Napsal jsem totiž zdvořilou žádost o poskytnutí těchto údajů přímo Policii ČR.
Pěkný text na toto téma mi ovšem napsal čtenář glos R. Z., se kterým lze jen souhlasit. Tady je.
Dobrý den,

mám jenom jednu drobnou poznámku k počtu policistů (potažmo k jejich platům)v ČR. Nemyslím, že vysoký počet policistů je sám o sobě negativní. Negativní je to, že tento vysoký počet policistů nezabránil, aby mi letos dvakrát v Praze nevykradli
auto a sousedovi na okraji naší vesnice letos dvakrát nevybrali rodinný domek.
Podobně o platech. V dobře vedených firmách je plat motivačeně svázán s výkony. Obrat nebo zisk u prodejců, produktivita v expedici, ...
Bohužel mi u navýšení platů policistů tento aspekt chybí. Což takhle: Zvýšení platů průměrně o 8000,-, když počet trestných činů klesne na polovinu (nikoliv objasněných ale celkem, aby byla policie motivována hlavně k prevenci).

S pozdravem.....

A moudro na úterý, opět od Pavla Kosorina:
Mnoho problémů je neřešitelných proto, že se to o nich říká.