ÚTERNÍ GLOSY 2.11.2004

Miroslava Macka
Ministr pro nákup hlasů voličů, oficiálně pro místní rozvoj, Paroubek, se nejprve moc a moc rozčílil a bránil se "nařčení", že jeho úřad vymyslel plán na dotování těch chatařů a chalupářů, kteří by své chaty a chalupy pronajímali turistům, ba dokonce i žalobu zvažoval, neboť by prý šlo jen o pár chalup v Jizerských horách a akci před mistrovstvím světa v lyžování, pak ale rychle ucukl a vše svalil na mluvčího ministerstva Tlapáka, že se o tom novinářům jaksi zapomněl zmínit a proto si mysleli, že jde o obecný plán.
Vysvětlení jsou dvě: buď jde o stejný případ jako je ten proslavený Emmerová - znárodňování ordinací, kdy se průšvih s bolševickým myšlením shodí na podřízeného, nebo je mluvčí ministerstva opravdu takový neschopný vůl, pak je ale otázkou, proč si ho ministr vybral a proč ho tam drží.

Počítejte se mnou: tato vláda (v tisku se cudně říká stát) udělala jen za měsíc říjen dluh 19 miliard, tedy zadlužila každou čtyřčlennou rodinu 1.900.- Kč krát čtyři, tedy 7.600.- korunami. Tolik statistika. Ve skutečnosti pochopitelně spousta rodin zaplatí mnohem více a některé méně. Ve stejné době se objevuje ve schránkách pohlednice s "ideální mladou rodinou" a textem "Krásné dny plné zdraví, štěstí a pohody. Jsme tu pro Vás, Stanislav Gross. A defenestrace pořád nic a nic.....

Grossovi jsou vůbec vypečená rodinka: manželka Šárka založila novou firmu Denna, která se zabývá pořádáním kulturních akcí a realitní a reklamní činností ( velmi typické) a když se novináři o tuto firmu začali zajímat, smluvila si s nimi schůzku na den, kdy odjela do zahraničí a nebyla k zastižení. Soudruh premiér na stejný dotaz odpověděl s vážnou tváří: "Co přesně moje žena dělá nevím, zeptejte se jí. Nemám čas, abych se takovými věcmi zabýval."

O rozhovoru středočeského hejtmana Petra Bendla v Právu lze říci jen jediné, staré antické: "Kdybys byl mlčel, zůstal bys filosofem."

A moudro na úterý, od čtenáře P. K.:
Aktivita plodí chyby, ale ne tak velké jako pasivita.