STŘEDEČNÍ GLOSY 27.10.2004

Miroslava Macka
To neustálé ohánění se zákonností odposlechů je opravdu úsměvně tristní: věřte mi, že opravdu není nic jednoduššího než domluvit se s jakýmkoliv stíhaným lumpem, který se pak zmíní o osobě, na jejíchž odposleších je zájem, a už jsou odposlechy zákonné.
Prezident by měl trvat na tom, aby dostal seznam policistů, státních zástupců a soudců, kteří se na ohromné většině odposlechů podílejí. S vysokou pravděpodobností zjistí, že jde o velmi malou skupinku "hochů, co spolu mluví".
A mimochodem, o odposleších BIS se zatím nemluví vůbec, zřejmě i jejich počet je utajen.

Obávám se, že dnešního premiéra Grosse, když nastoupil coby nedovzdělaný a exekutivně zcela nezkušený mladíček do funkce ministra vnitra, si staronové policejní struktury nejen omotaly kolem prstu, ale drží ho dnes už pod krkem.

A vsaďte se, že se zase nic nebude dít, že ministryně zdravotnictví Emmerová klidně nadále zůstane ve funkci, byť veřejně lhala a vydávala socanský materiál o znárodňování soukromých nemocnic a praxí za úlet páru horlivců z pracovní skupiny v Lidovém domě a ne za oficiální materiál ČSSD. Neboť nyní prasklo, že výše zmíněný materiál 5. říjma t.r. osobně posvětila a odsouhlasila.
A vsaďte se, že premiér Gross bude též nadále zapírat a mlžit a mluvit o předvolebních hrátkách a vyzývat k uklidnění situace, vše s drzostí jemu vlastní.

Exministr Lachnit jednal na ministrerstvu pro místní rozvoj typicky socialisticky: přihrával stranickým kámošům a podnikatelským skupinám a jednotlivcům, přisátým k ČSSD, lukrativní pronájmy za hubičku.
Vědělo se to dávno a dávno, ale teď se Grossovi otevření tohoto případu velice hodí: zbaví se vnitrostranického protivníka, vystraší další a ještě bude moci tvrdit: my jsme konečně ti čestní, kteří bojují s nešvary, padni komu padni. Tak vidíte, že opozice křičí o perzekuci neprávem.
Že jeho současná vláda mizerným hospodařením okrádá každodenně lidi o mnohem větší částky, pochopitelně neřekne.

A tak už jsem zase "živel". Zatím ne protistátní., ale protievropský. Europoslanec Falbr totiž včera v Radiožurnálu promluvil o nastávajícím šéfovi Evropské komise a slovutných europoslancích takto: "Hodil nás do jednoho pytle s PROTIEVROPSKÝMI ŽIVLY".
Myslel tím, pochopitelně, ty "živly", které současná Evropská unie a její politika nejen nefascinuje, ale docela štve.

Zato se mim líbil jeden z posluchačů, neboť vyjádřil i můj pocit, když se telefonicky ptal: "Proč pořád stavíte těm homosexuálům jakési slavobrány? Nikdo jim nic nedělá, ale proč je oslavovat?"

Můj včerejší článek z Lidovek s názvem "Seděly žáby v kaluži...":

Je to, bohužel, stará známá věc. Vložte žábu do horké vody a ta okamžitě vyskočí. Vložte žábu do vody studené a vodu postupně zahřívejte: žába se bez odporu nechá uvařit.
Je to, bohužel, stará známá věc. Dávkujte lidem socialismus postupně a po malých dávkách a bez odporu se nechají zotročit, ba mnozí ke svému zotročení ještě s ohněm v srdci a s písní na rtech přispějí.
Do každého zákona vložte nenápadný paragraf, který pranepatrně omezí svobodnou vůli a svobodné rozhodování občanů, neboť přidělí další maličký díl rozhodovací pravomoci do rukou státních úředníků. Žáby si nestěžují, neboť změna teploty vody je nevnímatelná a navíc jim vrchní žabák (podoben žabáku slánskému, do smrti přesvědčenému, že on se neuvaří) neustále opakuje, že teplota vody je věc veřejná a o jejím nastavení proto nesmí egoisticky rozhodovat samy žáby, ale vrchní žabí bratrstvo.
Pomalu, ale neustále zvyšujte přerozdělování vytvořených hodnot. Pracovité a hbité žáby si sice budou stěžovat, že musí z každé chycené mouchy a z každého chyceného komára odevzdat půlku vrchnímu žabákovi, který pak milostivě rozděluje příděly velkému množství líných a pomalých žab, ale protože časem nezanedbatelná spousta pulců a žab přijde na to, že je mnohem pohodlnější nedělat nic a jen čas od času velebit vrchního žabáka a získat tak větší díl přiděleného sousta, povšechný klid v kaluži je zajištěn.
Pod jakoukoliv úšlechtilou záminkou (boj proti korupci, boj proti terorismu, boj proti čemukoliv) vytvářejte vlastní mocenskou výrobní linku policie - státní zastupitelství - soudy. Neboť pokud se některý z vlivných a vzpurných žabáků či žabic domnívá, že současný vrchní žabák není ten pravý výkvět kaluže, musí být vždy při ruce mechanismus, který jej přivede k jediné pravé víře. Z počátku stačí vždy nalézt žabáka - lumpa, který s radostí vymění možnost kratšího trestu za vymyšlenou informaci o vzpurném žabákovi či žabici. A vzhledem k neustále zdůrazňované kalužní korupci a kalužnímu terorismu a k ohromnému rozšíření kalužních mobilů, je možno pod touto fabrikovanou záminkou zcela zákonně začít sledovat a odposlouchávat a proklepávat a lustrovat kohokoliv, kdo se na vrchního žabáka jen křivě podívá. Ostatní žabáci zatím zlomyslně dělají na postiženého "kyš - kyš" a pranic si nevšímají prudce rostoucí teploty.
Rozhodně nezapomeňte na staré římské "chléb a hry": nic neodvede žabí pozornost od vzrůstající teploty lépe než pořádná zábava. I najměte si zkušené kejklíře a žongléře tónů i slov a neustále žabstvo rozveselujte a neustále jim tak připomínejte, že za současného vrchního žabáka je vlastně ta blátivá kaluž nejlepším místem k žití.
Neustále, bez jediného zaváhání, podsouvejte socialistické ideje kam to jen lze. Žabáci - a na to vemte jed - určitě ocení, že v případě nechutenství po přežrání komáry dostanou projímadlo zcela zdarma, neboť jen málokterý z nich si dá do souvislosti projímadlo grátis a daně z každé vodoměrky či potápníka. Zato magické slovo zdarma jejich malý mozeček zcela okupuje.
Neobjevujte Ameriku: máte-li možnost využít zkušeností kovaných soudruhů, kteří socialismus budovali reálně, neváhejte tak učinit. Hloupým žabám vždy můžete nabulíkovat či nakukat, že kovaní soudruzi se během kování vlastně trochu přikrčovali a tak vlastně zas tak příliš kovaní nejsou a naopak jsou prokazatelně velmi pracovití. Že umí dokonale hlavně přihřívat vodu, netřeba zmiňovat.
Naučte se kázat vodu a klidně popíjet víno - jinak řečeno, pořádejte kupříkladu spektakulární nájezdy na tržnice cizáckých žab, ale vlastní žabici tam klidně nechte nakupovat falešné a tudíž levné kabelky. Nic se nestane.
Máte tak tudíž dokonalý důkaz toho, že se hloupé žáby opravdu nechají bez protestu uvařit v socialistických srágorách.

A moudro na středu, staré české přísloví:
Vlci mohou změnit kůži, nikoliv však povahu.
P.S.
Když tak sleduji Libuši Benešovou, hlavní manažerku ODS, říkám si, jestli se za svobodna nejmenovala Tvrdíková. Ach jo.