PONDĚLNÍ GLOSY 25.10.2004

Miroslava Macka
Moc se mi líbí vysvětlování Grosse a jiných, že odposlechy prezidenta Klause či předsedy ODS Topolánka jsou zcela v pořádku, neboť jsou zákonné. To byla ovšem perzekuce Židů též - vše pěkně podle Norimberských zákonů.
Spíše by Gross a jeho boys měli občanům vysvětlit, jak prajednoduché je si tuto zákonnost pořídit - stačí třeba přimalovat šipečku do něčího zápisníku nebo naznačit zřejmému kriminálníkovi, že se mu vyplatí, když u výslechů zmíní v jakékoliv souvislosti pár jmen lidí, jejichž odposlouchávání by se současné moci hodilo.
Možná by také hlídací psi demokracie mohli zjistit, kteří soudcové ty tisíce odposlechů nařizují - "výrobní" linky policie - státní zástupce - soudce by byly hned viditelnější.

Moc se mi též líbilo vysvětlování vrchních socanů, že oni nic, oni muzikanti, kteří nikdy neplánovali nějaké znárodňování soukromých nemocnic a praxí - to jen jeden blázen v Lidovém domě.....a Gross stejně tu komisi rozpustí, jak řekl v televizi. (Je docela zajímavé, že v ČSSD může o bytí či nebytí odborné komise rozhodnout jediný člověk, ale třeba tomu tak není a Gross už je taková "osobnost", že předem rozhoduje za jiné, zmáknuté.)

A vůbec nejvíc se mi líbí, že ten detektorově pravdomluvný Kořistka nám konečně po týdnech a týdnech prozradil, kdo ho uplácel. Tedy neprozradil, řekl to policii a ta to tají. Ale tipoval bych hodně vysoko, neboť nejen zoufalé ženy dělají zoufalé věci - takže bude označen nejspíše Topolánek. Nebo dokonce prezident?

Šárka Grossová, manželka premiéra, chce být bohatá, tak bohatá! A než zbohatne, chce bohatě alespoň vypadat. A tak zatímco premiér mluví a mluví o boji s padělky značkového zboží a celníci dělají předvolebně spektakulární akce na vietnamských tržnicích, soudružka premiérová se prochází (dokonce s vypečeným manžílkem po boku) s falešnou taškou Louis Vuitton přes pravé rameno.
O znalostech a rozhledu obou netřeba si dělat iluze, ale že by ani jeden z nich nevěděl, že jde o padělek? Ale třeba nám policie z odposlechů zjistí, u kterého podvodníka soudružka Grossová nakupuje. Nebo alespoň, který sponzor Janečkovy hudební stáje ji obdaroval.


Zatraceně se sekl italský kandidát na eurokomisaře Buttiglione, když expremiéra Špidlu označil za "zdatného solidního exkomunistu".
Špidla totiž není ani zdatný, ani exkomunista - jen některé jeho názory jsou nalevo nejen od Grebeníčka.

A moudro na pondělí, opět z pera Marca Aurelia:
Je nemožné, aby špatní nejednali špatně.