ČTVRTEČNÍ GLOSY 21.10.2004

Miroslava Macka
ODS volá ve sněmovně po zřízení zvláštní vyšetřovací komise případu Kořistka - Dalík- Večerek. Vzhledem k tomu, že žádná sněmovní komise nikdy nic kloudně nevyšetřila, je to plácnutí do vody.
Mnohem lepším a hlavně trvalým řešením by bylo změnit zákony tak, aby za mizernou či odfláknutou práci byl vždy promtně potrestán finanční či jinou ztrátou její konkrétní strůjce z řad státních zaměstnanců, včetně policie, státních zastupitelství i soudů, tak jako je za mizernou a odfláknutou práci postižen soukromník. Jinak řečeno: zavést tržní principy (včetně konkurence) i do státní správy.

Ve výše zmíněném systému by slova policejního šéfa Koláře, že odposlechy telefonických hovorů jsou běžnou policejní praxí, která nijak nenarušuje práva občanů, pokud jsou bezúhonní znamenala okamžitý vyhazov ze zaměstnání.

Miloš Zeman opět ukázal, že je mistr bonmotů. Při včerejší pražské oslavě svých šedesátin pronesl k pozvaným přátelům, že v ČSSD panuje kult osobnosti, ovšem až na jednu maličkost: chybí ta osobnost.

A moudro na čtvrtek?
Tady je, z pera Marca Aurelia: Zdá-li se něco nezdolné právě tobě, z toho ještě nesuď, že je to nad lidskou možnost.