PÁTEČNÍ GLOSY 15.10.2004

Miroslava Macka
V Grossourkově je možné všechno, říkám Vám opakovaně: Tak třeba dnešní ministr spravedlnosti (!!) Němec v posledních dnech poroučející se Špidlovy vlády, ve které byl ministrem pro místní rozvoj, nejen že zaměstnával na tomto ministerstvu téměř celou členskou základnu US - DEU, ale v posledních dnech rozdával z našich peněz různé dotace jako pominutý. Také pěkných pár milionů polské firmě, podnikající na severní Moravě. Spojení tohoto milodaru s náhle odstupujícím poslancem Bieleszem, který tak zachránil unionisty v nové vládě, nebo byl nahrazem Kořistkou, socialistům na ruku jdoucím, s tím Bieleszem, který byl zvolen namísto Kořistky preferenčními hlasy severomoravské polské menšiny a o kterém se mluvilo a mluví, že za to dostal pěkně zaplaceno, rozhodně nedělejte.

V Grossourkově je také možné, že my všichni zaplatíme soukromého koníčka syna vlivného socialistického poslance, člena rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny Krause: ten hraje totiž na Kladně fotbal a tak občanské sdružení Sportovní centrum pro mládež SK Kladno dostane na rok 2005 dotaci na rekonstrukci a dostavbu ve výši 15 milionu korun. Alespoň tak to stojí v návrhu státního rozpočtu.
Sport je věc ušlechtilá, tělo a ducha posilující, a to nejen fotbal: a tak až příště vyrazíte s rodinou na lyže, požádejte dobře placeného poslance Krause, ať Vám přispěje na lyžařskou výzbroj - vždyť proč by měl být zvýhodněn jen jeho syn a pár jeho spoluhráčů, že?

Nejkrásnější je ovšem to, že v Grossourkově neustále mluví neslavná vláda o potírání korupce.

Také jen v Grossourkově může být mocným šéfem mocné policie (nemáte ani potuchy, co umožňuje moderní technika) člověk, který nezná zákony: včera jsem jej na vlastní uši slyšel v radiu kritizovat konání ostravské krajské státní zástupkyně Andělové v případu Kořistka slovy, že nemá co hodnotit důkazy, od toho že je jen soud !! Paragraf 2, odstavec 6 trestního řádu ovšem říká, že orgány činné v trestním řízení - to jsou soud, státní zástupce a policejní orgán - hodnotí důkazy podle svého vnitřního přesvědčení založeného na pečlivém uvážení všech okolností případu jednotlivě u v jejich souhrnu.
A vsaďte se, že tento člověk se bude nadále držet svého koryta jako klíště.

Také jen v Grossourkově se může stát, že premiér země na předvolebním mítinku v Jihlavě slíbí občanům dálniční motorové hlídky na motocyklech, aniž by o tom dálniční oddělení policie v Bernaticích, Velkém Beranově a Domašově měly tucha.

A jen v Grossourkově může být ministryní zdravotnictví soudružka, vědomostmi o financování a řízení zdravotnictví nedotčená, jak nám dokazuje každým slovem a činem. Její dnešní rozhovor v Lidovkách je toho dokonalým důkazem.

No, to je ale překvapení! Soutěž na dodávku nových letadel pro České aerolinie za miliardy dostane Airbus. Nalistujte si moje dávná slova, kdy jsem Vám předem říkal jak to dopadne, vždyť proto přece byl odejit starý šéf ČSA a dorazil měkký Tvrdík.


A moudro na pátek, eskapistická slova Jamese Thurbera: Najděte si nějaký opuštěný ostrov a ihned se tam vydejte. A ne, abyste se otáčeli!