STŘEDEČNÍ GLOSY 13.10.2004

Miroslava Macka
Ne abyste se divili veletočům v případu Kořistka - Dalík - Večerek! Vždyť už týdny a týdny Vám tvrdím, že v Grossourkově je možné všechno - a proč by státní aparát v podání vybraní policisté - vybraný státní zástupce - (vybraný soudce) neměl být neschopný a mizerně pracující, když tak mizerně pracuje kam se podíváte?
Na co se ovšem můžeme velmi těšit, budou naplno rozeřvané hlásné trouby těch mediálních pracovníků, kteří v posledních týdnech nenechaly na ODS nit suchou - jejich snaha dokázat, že ostravská krajská zástupkyně chodila do školy se strýcem člověka, který jednou jel s Topolánkovou nevlastní tetou v trolejbusu, a tak je podjatá nebo nějaké podobné kejkle o její asolutní zaujatosti či neschopnosti ještě uslyšíme.
A můžeme se též těšit na dojemnou snahu Grosse a jeho party tvrdit, že není žádný, ale opravdu ŽÁDNÝ důvod někoho odvolávat a že tu rozhodně nehrozí ani trošku vznik policejního státu. A sám Staník Pidilukašenko nám bude jako flašinet opakovat, že si máme zachovat chladné hlavy. Uff!

Ovšem krajská státní zástupkyně Andělová se ukázala také být pěkně naivní. Do Lidovek totiž řekla: Když prostě něco neproběhne v souladu se zákonem, tak je to nezákonné.
Což by, paní zástupkyně, platilo leckde, ale v Grossourkově?

A teď už se snad konečně dozvíme, na jakém detektoru lži vlastně Kořistka vypovídal, jak dlouho jej policie používá ,kolikrát jej použila a s jakými výsledky, kdo jej obsluhoval a kdo hodnotil výstupy, prostě základní informace, ze kterých bychom si SAMI mohli udělat závěr, a ne, aby nám závěry předžvýkávali Kmentové a jiní.

Prostě to vypadá, že jsme za poslední století nejen vyrostli v průměru o deset centimetrů ( muži na průměrných 180 a ženy na průměrných 167 centimetrů), jak tvrdí čerstvý lékařský výzkum, ale také jsme poněkud zblbli a necháme si už líbit v podstatě všechno.

Prezident Klaus omilostnil muže, který zastřelil na svém dvoře zloděje a dostal za to pět let natvrdo, neboť soudy ohodnotili jeho čin jako vraždu (!!!). Může nás těšit, že muž nepůjde do vězení, nemůže nás ovšem těšit, že spravedlnost v Česku je mnohdy nejen slepá, ale i blbá a její příšernosti musí napravovat středověký institut milosti.
Být prezidentem, toho muže vyznamenám.

A moudro na středu, z úst literárního detektiva Phila Marlowa, kterak se chovat v policejním státě:
"Kdyby mé přítelkyni na ulici zaskočila švestka, tak ji nebouchnu do zad, protože bych byl policií obviněn za "vypuzení plodu" na veřejné cestě".