ČTVRTEČNÍ GLOSY 7.10.2004

Miroslava Macka
Americká firma Boeing odchází z Aera Vodochody a prodává státu zpět svůj podíl v podniku za pouhé 2 koruny české. Dluhy, které se stát zavázal za tuto firmu zaplatit, činí zhruba deset miliard - tedy 4.000.- na obvyklou, čtyřčlennou rodinu. Jak oznámila televize Prima, a zcela pominula vládní vlnka ČT 1, tento podivuhodně výhodný kšeft domluvil, coby ministr tolik vychvalované Tošovského vlády, Karel Kuenhl, dnešní ministr branných sil.
A jak tak bývá v Česku zvykem, nejen, že nikomu z nás nepřispěje na splácení svých mizerných rozhodnutí ani korunu, ale ještě se nechá od nás další roky dobře živit. Fuj!

Vládní vlnka ČT 1 včera vůbec bodovala: ve večerních zprávách například oznámila, že STÁT přispěje na výstavbu družstevních bytů v příštích letech 14 miliardami korun.
Což je pitomost, neboť stát žádné peníze nemá a nikdy mít nebude - mnohem solidnější zpráva by zněla: rozhodnutím socialistické vlády přispěje každý občan v příštích letech vybrané skupince obyvatel ze svých příjmů částkou 1.400.-Kč.
Jenže uznejte, že to by předvolebně pranic neznělo.

Po zásahu speciálního oddílu policie ve Vysokém Mýtě (při pátrání po pachatelích únosu "podnikatele") po šesté hodině ranní a po zřejmém terorizování nevinných lidí (včetně malých dětí) si stále ještě namlouváte, že nežijeme v policejním státě?

A moudro na čtvrtek, opět předválečné předvolební heslo, zaslané pamětníkem:
Ve dne lhal a v noci krad - sociální demokrat.
(Jak vidíte, řečeno se soudruhem Zápotockým, pokrok se zastavit nedá: dnešní socialisté nám tahají peníze z kapes dvacetčtyři hodin denně.)