PONDĚLNÍ GLOSY 4.10.2004

Miroslava Macka
Místopředeseda ODS Ivan Langer dle včerejšího vysílání Českého rozhlasu osočil policii, že v případu Kořistka činí nátlak na dva svědky - dvě známé obviněného Dalíka, nutí je změnit výpověď a postupuje tedy nezákonně. Ministr vnitra Bublan to odmítl a nazval Langrova slova zastrašováním policistů.
Kdyby Český rozhlas chtěl odvést kvalitní práci, důkladně by obě dívky vyzpovídal o jejich pobytu a okolnostech výpovědí na policii. Z autentických slov obou dívek by posluchači promptně zjistili sami, zda má pravdu Langer a nejde tedy o osočování, jak to promptně a zaujatě redaktoři nazvali či zda má pravdu Bublan a jde tedy o zastrašování.
Stejně tak si vedla včera večer již tradičně Česká televize, která se ptala na to, co se dělo, kde koho, jen vyslýchaných dívek ne.
V Česku to ovšem takto v mediích chodí: málokdy se dozvíte, co se skutečně stalo, a to od těch, kterým se to stalo, zato velmi přečasto se dozvídáte jen to, co si o tom, co se stalo, myslí lidé, kteří své interpretace již podřizují svým osobním a skupinovým zájmům.

Pokud si ještě namlouváte, že nežijete v reálném socialismu, co říkáte následujícímu faktu? Ministryně zdravotnictví si svolala ředitele ministerstvem přímo řízených nemocnic a nařídila jim vyplacení třicetiprocentních prémií koncem roku, a to bez ohledu na kvalitu jejich práce a bez ohledu na finanční možnosti nemocnic.

Premiér Gross se včera na Řípu poněkud zapomněl a prohlásil, že již letos hodlá zvýšit počet senátorů ČSSD z devíti na dvacet. Pochopitelně nedodal, že chce smluvně využít i hlasy komunistů v druhém kole a hlavně neřekl, co se bude dít, když tento ambiciosní úkol nesplní.
Prostě: řeč se mluví, pivo pije....
Jeho slova, a to nejen tato, ovšem nelze brát na lehkou váhu - plíživá bolševizace Česka totiž neutěšeně pokračuje.

Jeden ze čtenářů glos mi poslal zajímavý návrh pro Policii České republiky: nové přezky na řemenech s nápisem GROSS MIT UNS.

Zítra, jako každé úterý, vyjde v Lidovkách můj text o Mudrosloví národu slovanského a dnešku.

A moudro na dnešek, taktéž z Čelakovského Mudrosloví, a to nejen pro současné nezaměstnané:
Neběháš-li, nemáš., nehledáš-li, nenajdeš.