PÁTEČNÍ GLOSY 17.09.2004

Miroslava Macka
Schodek rozpočtu na rok 2005 bude (alespoň na papíře) nižší o 10 miliard korun. "Zvýšení platů policistů se neodkládá", prohlásil ovšem premiér Gross. Vyplývá z toho, že se ušetří jen a jedině na nepolicistech. Proč ne, osobně jsem zastáncem vyrovnaného rozpočtu, jen zírám na to náhlé ohromné zvýšení kvality práce a produktivity u policie, ohodnocené zvýšením platu v průměru o osm tisíc korun měsíčně. Ať se rozhlížím jak se rozhlížím.....

Kolotoč kolem smrtelné havárie Ivana Hlinky snad pomalu končí. Podle všech dostupných informací zdá se býti jasno: řidič trestuhodně zahýbal přes plné čáry na vedlejší silnici, aby si zkrátil cestu domů, Hlinka jel rychle a nebyl připoután. O případné nedbalosti lékařů se dozvíme záhy, neboť paní Hlinková dostala nemocniční zprávu, byť poněkud kuriózní cestou - z rukou karlovarského hejtmana.
Závěr: spousta nedbalosti a kus osudové smůly, tedy z tohoto úhlu pohledu havárie jako každá jiná.

No vida, dokonce i Karel Gott, to je ten, co zpíval v rámci posarajevské předvolební kampaně Klausovi na velikém koncertu na pražském Staroměstském náměstí, bude v letošních senátních a krajských volbách zpívat na koncertech ČSSD. Taky Helena Vondráčková a další. Krásná to náhrada idejí, myšlenek a politického programu jako zvon.

Šéf Svazu průmyslu a obchodu Míl se na tiskovce po jednání tripartity pustil do vlády a mimo jiné řekl: "Kdybyste takto řídili podnik, tak by to asi tak jednoduché nebylo. Váš šéf by očekával, že budete hospodařit se ziskem. A ne, že mu řeknete, naplánoval jsem ztrátu sto, a druhý den přijdete - šéfe, jsem hrdina, ztráta bude jen osmdesát, našel jsem rezervy."
Přítomný Škromach brunátněl a napadl Míla, že vládu zesměšňuje.
Jako obvykle se mýlí: vláda se zesměšňuje už dlouho úspěšně sama.

A moudro na pátek, volně z úst Williama Shakespeara, neznajícího poměry v českém showbusinesu:
Co bude s Vámi, vy na výsluní, až slunce-vladař zajde?