ČTVRTEČNÍ GLOSY 16.09.2004

Miroslava Macka
"Lidovci hrozí odchodem z vlády" hlásá dnes titulek Lidovek, a to hned na první straně. Lidovci totiž při projednávání státního rozpočtu na rok 2005 ukazují janusovsky voličům tu tvář, která z nich dělá "brzdiče" rozvinutého vládního socialismu. Po velkém slovním ohňostroji pak ukáží tu druhou, tradiční: udržet se u koryt v každé vládě a za každou cenu.

Chudáci poslanci to mají těžké. Částka 23.500.- korun českých, kterou jim z daní poskytujeme na jejich asistenty, se už tři roky nezvýšila a tak, chudáci, musejí asistentům doplácet ze svého. Chtějí tedy přidat na platy asistentů aspoň tisícikorunu.
V rámci všeobecného šetření a snižování příšerného schodku rozpočtu mám návrh: začít u sebe a zmenšit počet poslanců i asistentů na polovinu, tedy na stovku, což je počet, který pro malé Česko dozajista stačí a při té příležitosti změnit senát na druhou komoru, obsazenou zástupci krajské samosprávy.
Za menší peníze pak budeme mít zákonodární sbor, jehož kvalita zmenšením určitě neutrpí a i na ty vyšší platy ještě bohatě zbyde.

Premiér Gross se včera sešel s šéfem komunistů Grebeníčkem. Probírali prý misi českých policistů v Iráku a rozpočet na rok 2005.
Myslím, že hlavní důvod schůzky byl ovšem v něčem zcela jiném. Ukázat před dnešním ranním koaličním jednáním o rozpočtu zlobivému Kalouskovi, že jeho vyděračská pozice nemusí být tak silná, jak si namlouvá, neboť v záloze jsou vždy připravení bolševici.

A moudro na čtvrtek:
Reformou kalendáře těhotenství nezkrátíš.