ČTVRTEČNÍ GLOSY 9.09.2004

Miroslava Macka
Nerozumím europoslankyni Janě Bobošíkové, která se rozešla s hnutím Nezávislí se slovy" Budu podporovat nezávislé, ale nikdy Nezávislé Vladimíra Železného."
Copak jí nebylo už v okamžiku kandidatury zcela jasné, že jde o hnutí Vladimíra Železného? Takové naivnosti nevěřím.

V Kojčicích na Pelhřimovsku a v dalších 70 malých vesnicích v Česku neexistuje nezaměstnanost - jde o malé vesnice, v nichž nebyla zemědělská družstva a občané byli zvyklí dojíždět za prací. Krásný to důkaz toho, že u spousty a spousty nezaměstnaných nejde o nemožnost najít práci, ale o neochotu pracovat.

Stát se domluvil s firmou Diag Human na znalcích, kteří posoudí konečnou výši odškodného této firmě. Jména vybraných znalců však úředníci odmítají sdělit. Vzhledem k tomu, že tito znalci budou rozhodovat o tom, kolik peněz každý z nás nakonec vyplázne z kapes, pokládám toto státní mlčení za nehoráznost.

Náměstek policejního prezidenta plukovník Macháně mne zase překvapil nehorázným tvrzením, že "prestiž policie nepoškozuje odhalování individuálních selhání policistů".
Chybí už jen grossovsky chlubný dodatek, kterak je ta policie báječná a schopná, když každou chvíli objeví ve svých řadách nějaké ty lumpy.

Další nehoráznosti se dopustil ministr Paroubek, když v telefonických hovorech s nájemníky, organizovaných MF Dnes, tvrdil, že socialisté chtějí uvolnit nájemné, ale jsou schopni to udělat během pěti šesti let, nikoliv z roku na rok. Kdyby to totiž byla pravda, pak vzhledem k počtu let, kdy v Česku vládnou, bylo by už nájemné bez regulace, tržní a nižší.
Důvod, proč socialisté stále regulují nájemné je ovšem zřejmý: za cizí peníze uplácejí takto svoje voliče.

Karel Čapek k dnešku:
V kolika věcech se díváme, kam vlaje kouř, místo abychom se dívali, odkud vítr vane.