PONDĚLNÍ GLOSY 6.09.2004

Miroslava Macka
V USA se vyrojily s blížícím se výročím útoku na Světové obchodní centrum desítky konspiračních teorií, z nichž nejrozšířenější je ta, že útok naplánovala Bushova vláda.
Moje osobní zkušenost s konspiračními teoriemi v české politice je jednoznačná: v 99 případech ze sta šlo o kombinaci neschopnosti s blbostí, nikoliv o spiknutí.

Pranic nepřekvapuje, že Gross a jeho vláda tvrdí, že se trh (v tomto případě reprezentován agenturou Standard & Poors) mýlí.
Ovšem ke zzjištění, že se Česko kvapem zadlužuje, nepotřebujete mezinárodní agenturu, jen doma otevřené oči. A co je nejhorší, vládní činitelé už si pomalu zvykli na to, že přisypat kolem 100 miliard ročně do rozpočtu na dluh je normální a mnozí o takových rozpočtech mluví jako o "vyrovnaných".
Přitom největším zločinem socialistických vlád Zemana, Špidly a Grosse je to, že naučili některé lidi a skupiny žít na dluh, že z nich učinili narkomany, kteří v okamžiku, kdy jim příští zodpovědná vláda vezme tuto drogu, začnou dělat peklo na zemi.

Dojal mne včera šéf lidovců Kalousek, a to svým prohlášením, že rozpočtová politika vlády musí být socialistická, neboť v ní mají většinu socialisté.
Lidovci se zase tváří "já nic, já muzikant", jako by to nebyli právě oni, kdo socialistickou vládu opakovaně drží u moci.

Zítra vyjde v Lidovkách můj článek o volbách v budoucnosti.

A Čapkovo moudro na pondělí?
V parlamentu nemluvíte za nás, jen se o nás dohadujete.