ÚTERNÍ GLOSY 31.08.2004

Miroslava Macka
Bude zapotřebí velmi pečlivě sledovat "causu Kořistka", neboť se kolem začínají dít podivné věci: například policie včera, dle právníků nezákonně, přivedla k výslechu (pardon.podání vysvětlení) lobbisty Večerka dalšího aktéra Dalíka, kterého žádala o vyslovení jediné věty: Honzo, mám ti říci, že jsem o té věci řekl pravdu a vyzvat tě, abys mluvil stejně.
Poněkud si připadám jako při četbě Reportáže psané na oprátce....

Grossova billboardová "úpřímnost" přijde ČSSD na více než třicet milionů korun. Nejsou to však vyhozené peníze, ale investice, od které si Gross a jeho parta slibují udržení u koryt.


Karel Čapek napsal roku 1925 do Politiky článek "O politice" a v něm tato slova:
"Nemůže se o nás říkat, že náruživě uctíváme stát., ale přes to jsme fanatičtí etatisti., všechno čekáme jen od státu, všechno mu ukládáme a div se nedomáháme toho, aby nás přišel podrbat soudní sluha, když nás kousne blecha. Jeden z našich národních rysů je silná nechuť k úřadům., ale stejně výrazným rysem naší národní povahy je mystická důvěra, že úřady se mají o všechno postarat a mají k tomu plno prostředků. Kdyby na nás letěla kometa, budeme křičet po povolaných úřadech.,kdyby nějaký drak na nás žádal denně tři panny a tři mládence k sežrání, nevstane mezi námi hrdina, který by s drakem bojoval, nýbrž obrátíme se na četnickou stanici. Nechť povolané kruhy zakročí, umírá-li žebračka v příkopě hladem., nechť vláda podnikne energické kroky proti řádění myší v naší pšenici., nechť ministerstvo veřejných prací neprodleně odstraní suchou větev, která překáží na erární silnici mezi Vysokým Mýtem a Domažlicemi. Odkopnout řečenou větev do příkopu, to by byl osobní politický čin, jenž se příčí našemu zažranému etatismu."
Příští rok uplyne od napsání těchto slov 80 let!! Bohužel stále, ba ještě silněji, platí.

A moudro na úterý, tentokrát pro dívky a paní před vdavky (od mé moudré pětaosmdesátileté tety, té, co říká "Mám nějaké to kilo navíc, ale jedno hezčí než druhé"):
Předpokládejte, že chlap je něco jako orangutan a vše, čím se od něj odlišuje, mu přičtěte k dobru., jen si nevysněte prince z pohádky a vše, čím se od něj odlišuje, mu neustále nepředhazujte.