PONDĚLNÍ GLOSY 30.08.2004

Miroslava Macka
Ten nápad s detektorem lži, který by se použil v případu Kořistka není špatný nápad - kdo by z jakéhokoliv důvodu odmítl, byl by v očích veřejnosti automaticky zcela vinen...
Legrace by ovšem byla, kdyby na detektoru vyšlo, že nikdo z nich nelže...
Mám ovšem lepší nápad: posadit v televizi k detektoru lži postupně všechny politiky, a to zvláště během předvolebních kampaní a klást jim zajímavé otázky ohledně předvolebních slibů a jejich budoucího plnění. To by byla reality - show!

Tohleto novináři ministryni Buzkové nemají dělat! Nejenom, že jí v sobotních Lidovkách počítačově nezbavili pneumatiky kolem pasu, ale ještě otiskli její půvabné odpovědi na následující otázky: Kdybyste si měla vybrat, v čem byste našla ten zásadní rozdíl mezi Grossovou a Špidlovou vládou? Odpověď: "Největší chybou minulé vlády a samozřejmě v jejím čele Vladimíra Špidly bylo to, že ta vláda udělala kus dobré práce, ale nedokázala tu práci veřejně obhájit."
Takže hlavní rozdíl je v tom, že se pan Gross umí lépe obléct a mluvit v televizi? Odpověď:" Rozhodně to nespočívá v tom, že pan Gross se umí lépe obléct a mluvit v televizi, ale spočívá to v tom, že pan Gross je všeobecně lépe komunikativnější než Vladimír Špidla."
Čili zásadní rozdíl proti minulé vládě je, že Gross umí mluvit lépe než Špidla? Odpověď: "Ne, není to v tom, že umí lépe mluvit, ale že umí srozumitelněji vysvětlovat, proč některé kroky vláda podnikla a jaké jsou její výsledky."
Jinak řečeno, soudružko milostpaní, ten stejný šunt, který podle Vás hloupí lidé, nerozeznávající dobrou práci, nebrali proto, že jej Špidla neuměl prodat, zůstane stejný, jen lepší dealer Gross konečně otevře lidem zrak a oni jej začnou horem pádem nakupovat? No prima.

Obdobný půvab má též odpověď současného vedoucího pracovníka bezpečnostního odboru ministerstva vnitra Zdeňka Vašíčka, který se po listopadu 1989 podílel na skartaci vybraných tajných materiálů, na otázku sobotní MF Dnes.
Podílel jste se na skartacích? Odpověď: "To nebyla skartace, to vám potvrdí i archivní orgány. Tam se akorát ničily materiály na krajích a okresech, aby toho někdo nezneužil."

V Aténách skončily velmi podivné olympijské hry: na stupních vítězů se střídali sportovci dopující a posléze přistižení se sportovci dopujícími a nepřistiženými a sem tam s nedopujícími.
Na obrazovakách se pak při každém finále objevovali nositelé světových rekordů, při jejichž dosažení s pravděpodobností hraničící s jistotou dopovali.
Není nejvyšší čas doping povolit a nekontrolovat? Obecenstvo by vidělo zajímavé výkony a výsledky by byly svým způsobem spravedlivější, neboť by ve vrcholovém sportu dopovali všichni, což by byl nepříliš velký rozdíl k současnému stavu.

A pondělní moudro, tentokrát pro pány:
To nejlepší, co můžete udělat pro své děti je být hodný na jejich matku.