ČTVRTEČNÍ GLOSY 5.08.2004

Miroslava Macka
Najednou to půjde: politikové již slíbili, že zahájí proces změny legislativy, který povede k omezení a větší kontrole kasin. Proč to nešlo už dávno, nevysvětlili.
Při té příležitosti by ovšem mohli zahájit i jiné změny legislativy: značně pružnější kontrolu a hlavně odebírání licencí podivným šizunkům, kteří se vyskytují mezi pražskými taxikáři, značně tvrdší možnost postupu proti prostituci, atd.
A to nemluvím o mnoha a mnoha dalších oblastech, kde by toho bylo zapotřebí: oblast nájemného, zdravotnictví a desítky a desítky dalších oblastí s nedostatečnou či mizernou legislativou. Tady ovšem zatím nevybuchl iniciační granát.

Při té příležitosti mne napadá postřeh, který jsem učinil během svého pobytu na ministerstvu zdravotnictví: jediným problémem nového ministra zdravotnictví, který musí vyřešit po příchodu na ministerstvo, je, kam umístit nálož.

Mezinárodní měnový fond doporučuje Evropské unii zvýšit produktivitu práce, uvolnit pracovní trh a zavést delší pracovní dobu. Vůdčí roli v této reformě by podle MMF měl hrát Brusel.
Takže výsledek je jasný: po dlouhé debatě se vydáme na pochod stylem "jeden krok dopředu dva zpátky".

A moudro na dnešek, již antické:
Nelíbí se vám zákony? Změňte zákonodárce.